Pri pohľade na modelky a celebrity, ktoré vyzerajú naozaj úžasne, vám možno ani nenapadne, čo všetko si musia kvôli dokonalej postave vytrpieť. Niektorí sa priznajú k svojmu stravovaciemu režimu, iní ho taja. Krásna modelka Gisele Bündchen má svojho súkromného šéfkuchára, ktorý jej vytvára jedálničky, a prednedávnom prezradil stravovanie návyky modelky celému svetu.

Mnohí fanúšikovia krásnej modelky ostali šokovaní, keď zistili, že známa kráska odmieta jesť aj také veci, ako sú huby alebo mliečne výrobky. Zatiaľ čo sa iné známe tváre vrhajú na detoxy s ovocnými a zeleninovými šťavami, Gisele vynecháva viacero druhov potravín, ktoré sú celkom zdravé.

Základom celého stravovania je nakupovanie ekologických a bio potravín – najčastejšie na farmárskych trhoch a vyhýbanie sa geneticky modifikovaným druhom. Približne osemdesiat percent z toho, čo zje, je zelenina. Zvyšok sa skladá z prosa, quinoi, chudého mäsa, rýb a iba niektorých druhov ovocia.

https://www.instagram.com/p/859z0VntJW/

Zakázaných potravín je však viac ako tých povolených. Sú to napríklad cukor, múka, repkový olej, jodidovaná soľ, káva, huby, mliečne výrobky, lepok a ľuľkovitá zelenina, teda paradajky, papriky alebo cuketa. Dokonca nepoužíva ani olivový olej a nahradzuje ho kokosovým.

Túto stravu dodržiavajú aj jej deti – Benjamin (6) a Vivian (3) a muž Tom Brady, profesionálny hráč amerického futbalu, ktorý má dokonca ešte prísnejšiu diétu ako ona. Gisele verí, že strava založená najmä na zelenine zabezpečí zdravie celej rodine a ochráni ju pred rôznymi chorobami. Šéfkuchár Allen Campbell robí pre deti aj obedy do školy, domáce cereálie alebo raw čokoládové sušienky.

Ak by ste sa aj vy chceli začať stravovať podľa známej modelky, určite by ste si mali nájsť dobre platenú prácu ako ona, pretože všetky potraviny, ktoré budete potrebovať, stoja skutočný majland. :)

Foto: Instagram, wallpaperscraft.com