Podľa kalendára tu už máme oficiálne leto, teploty neustále stúpajú, slniečko svieti a vás to čoraz častejšie ťahá k vode. Aj vy túžite po krásne hnedej pokožke bez použitia nezdravého solária? V tomto prípade by ste nemali zabúdať na dôkladnú ochranu pokožky!

Vplyvom globálneho otepľovania je slnečné žiarenie čoraz silnejšie a škodlivejšie, takže určite nechcete mať namiesto krásne opálenej pokožky celé telo červené a boľavé od spálenia. Ak však neveríte krémom na opaľovanie z drogérie, mali by ste siahnuť po prírodných produktoch. Tieto oleje sú skvelou náhradou za opaľovacie krémy či oleje a navyše v nich nie je pridaná žiadna chémia.

1. Mrkvový olej

Mrkvový olej patrí k olejom s najvyšším ochranným faktorom, približne 38 až 40. Je silne koncentrovaný, preto ho môžete zriediť aj s iným olejom, napríklad kokosovým alebo mandľovým, čím zaručíte svojej pokožke dokonalú ochranu pred neželanými slnečnými lúčmi. Okrem toho je vhodný aj pri oslabení organizmu, na tráviace problémy či na zníženie cholesterolu.

2. Olej z malinových semien

Olej z malinových semien, podobne ako mrkvový, má vysoký SPF faktor v rozmedzí 30 až 50. Okrem ochrany pred slnkom vám pomôže pri vyrážkach, ekzéme či iných kožných problémoch.

1

3. Kokosový olej

Veríme, že každá jedna z vás má kokosový olej vo svojej kozmetickej výbave. Je to totiž hotový zázrak. Nebudeme hovoriť o jeho používaní na vlasy či namiesto krému, to by mala byť už samozrejmosť. Je výborný aj na opaľovanie, no pomôže vám aj v tom prípade, ak ste to prehnali a spálili ste sa. V letnom období vaša pokožka trpí aj tým, že sa častejšie zbavujete nechcených chĺpkov. Ak vaša pokožka ostane podráždená, natrite sa kokosovým olejom a začervenanie zmizne.

4. Olej z pšeničných klíčkov

Tento olej má trochu nižší ochranný faktor, približne okolo 20. Je však dobrou voľbou pri suchej alebo citlivej pokožke, a dokonca sa odporúča ako prevencia voči striám v tehotenstve. Tento olej je súčasťou rôznych podobných krémov.

5. Avelánový olej

Avelánový olej má príjemnú orieškovú vôňu, používa sa do rôznych krémov na opaľovanie, takže aj tento výber bude správny. Je skvelým pomocníkom aj v boji proti vráskam.

Foto: Pexels

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.