Príroda je tvorcom nádherných a neobyčajných vecí. Jej silu a krásu môžeme vidieť a cítiť každý deň. Poďťe sa pozrieť na jej jedinečné výtvory, ktoré vás presvedčia o tom, že to, čo vidíte na prvý pohľad, nemusí byť zákonite pravda. 

 

Vodopády v mori?

st

Aj vy ste si mysleli, že vidíte vodopád pod vodou? Tento klamlivý prírodný úkaz sa nachádza v Indickom oceáne. Na prvý pohľad sa zdá, že vidíte vodopád v mori, no opak je pravdou. Ide o optickú ilúziu, ktorú vytvorila matka príroda. Romantické duše možno sklameme, keď povieme, že ide o nánosy piesku, ktoré vytvorili silné vlny!

Vesmírna apokalypsa či divoký príliv?

stst

Rozbúrené more nad vašimi hlavami? Kdeže, je to len hra oblakov, slnečného svetla a búrlivých vetrov v kombinácii so vzduchovými masami. Oblaky pomenované ako Undulatus asperatus sú vo svete prírody veľmi ojedninelým úkazom, ktorý sa nevidí bežne len tak.

Takto vyzerá nebo?

ststst

Jazero Uyuni, alebo skôr soľná panva, ktorá ostala po jazere, ktoré tu kedysi bolo, je dokonalým príkladom toho, ako ostať zmätená a rozčarovaná zároveň. Aj napriek tomu sa na niektorých miestach nachádza na rozľahlých úsekoch voda, no naokolo nie je ani živej duše, žiadna vegetácia či hory. Toto miesto vám môže rýchlo navodiť zvláštny pocit úzkosti, či dokonca fóbie!

Muž na okraji útesu?

stststst

Máte strach o muža prechádzajúceho popri okraji útesu? V skutočnosti kráča po brehu rieky, ktorá preteká cez kaňon. Na vodnej hladine sa zrkadlí obraz veľkého skalného útesu.

Skočíte do priepasti?

Skočili by ste do tejto krasovej studne? Mnohí turistickí sprievodcovia by vás presvedčili, že je to bezpečné, no upozornili by vás, že pre mnohých potápačov, ktorí sa ponárajú do jej hlbín, je nebezpečná, pretože je v nej niekoľko dutín oddelených úzkymi škárami a nebezpečné komíny. Studňa je hlboká a má množstvo zákutí, v ktorých by ste sa len ťažko zorientovali.

Chceli by ste sa previezť po tejto ceste?

ststst

Zrejme nie, ide totiž o rieku Colorado z vtáčej prespektívy.

Jahodové jazero?

ststst

Toto netypické jazero sa nachádza v Austrálii. Obsahuje veľa soli a za ružovú farbu vody vďačí baktérii, ktorá po kontakte so slnečným svetlom vypúšťa ružový pigment a mení farbu vody.

Foto: Twitter | Zdroj: brightside.me