Drvivá väčšina národa si momentálne užíva viac ako príjemné slnečné počasie, ktoré ešte ani náhodou nepripomína nástup chladivej jesene. Táto pohodička má ale vydržať už len posledných pár dní, potom sa s letom definitívne rozlúčime.

Aktuálne teploty na väčšine územia našej republiky dosahujú hodnoty blížiace sa k “tridsiatkam”. Dnes i zajtra si ešte vychutnáme približne 28-stupňovú idylku, no budúci týždeň sa musíme pripraviť na nemilú zmenu.

leto

Podľa informácií denníka Plus Jeden Deň už v týchto dňoch v horských oblastiach hlásia prvé sneženie. Na zvyšok krajiny tiež mieri studený front, ktorý so sebou prinesie rapídne ochladenie. Kým denné teploty nepresiahnu hodnotu 20 stupňov, ranné budú sotva nad nulou, a to už je skutočne citeľný rozdiel.

Výrazné ochladenie postupne zasiahne celú krajinu, preto sa radšej dobre pripravte. Chrániť by sa mali nielen dospelí, ale i detičky, ktoré sú v tomto období na ochorenia omnoho náchylnejšie. Nastáva teda ten správny čas vytiahnuť zo šatníka teplejšie oblečenie či doplniť zásoby vitamínov.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

žena čaj

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Pixabay.com