Skúsenosti s duševnými problémami nemajú iba obyčajní smrteľníci, zažívajú ich aj v anglickej kráľovskej rodine. Princ William o tom vie svoje a teraz sa rozhodol o všetkom porozprávať.

Ešte nikdy nebol následník trónu z Cambridgeu taký úprimný! So svojimi problémami sa zdôveril na konferencii „This Can Happen“ v Londýne. Ochotu rozprávať podmienil aj fakt, že konferenciu organizoval jeho dlhoročný priateľ Neil Laybourn, ktorý sa snaží venovať viac pozornosti problematike duševnej rovnováhy. A to najmä u mužov!

Muži to údajne majú na tomto svete ťažšie. Zdôvodňujú to tým, že o svojich problémoch nerozprávajú toľko ako ženy. Nahromadený stres tak často vedie k psychickým problémom, ako sú depresie a samovražedné myšlienky. S týmto sa musel vyrovnať aj princ William (36).

William otvorene o psychike

Počas svojho tréningu v armáde musel William ako záchranný pilot čeliť situáciám, kedy sa pri nehodách ubližovalo nevinným ľuďom, dokonca deťom, čo bolo psychicky extrémne náročné. Týmito zážitkami trpel celé roky a jeho manželka Kate (36) mu doteraz musí pomáhať s urovnávaním myšlienok.

„So svojimi pocitmi som sa nevedel vyrovnať, bol som smutný,“ takto sa zdôveruje sympatický následník trónu a dodáva, že ak muži nevedia dať svoje pocity zo seba von, aj z menších problémov sa stávajú oveľa väčšie.

Neil Laybourn vyjadril princovi vďaku za jeho otvorenosť. „Je dôležité hovoriť o stresujúcich pocitoch, bez ohľadu na to, či niekto pochádza z kráľovskej rodiny alebo nie. Oceňujem najmä Williamovu vetu: Nie som nezraniteľný.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: gala.de | Foto: Instagram/kateallatt/katemiddletonturkey/mariam_stargaryen/royalsofgreatbritain/pixabay.com