Princ Harry sa vždy vyznačoval nevídanou ľudskosťou a empatiou, a to i napriek faktu, že od mala vyrastal v jednej z najbohatších rodín našej planéty. Britský miláčik sa už dlhodobo venuje charitatívnej činnosti, ktorá ho neraz zavedie do odľahlých kútov sveta. Spoločne s manželkou sa objavil i na nedávnej spoločenskej udalosti, kde sa ale pri pohľade na manželku neubránil vyhroteným emóciám.

Vojvoda zo Sussexu okrem iných podporuje aj národnú organizáciu s názvom WellChild, ktorá ťažko chorým deťom poskytuje možnosť domácej opatery v blízkosti milovaných príbuzných. Za dobročinnú aktivitu si princ Harry vyslúžil vzácne ocenenie, pri preberaní ktorého došlo k nečakanému momentu.

princ harry

Známy ryšavec si počas dojemného prejavu zaspomínal na to, ako sa presne pred rokom spoločne s manželkou Meghan Markle zúčastnili na rovnakej akcii, pričom len oni dvaja v tej dobe tušili, že tmavovláska pod srdcom nosí bábätko. Pri myšlienke na to, že žiadny rodič nemá istotu, či sa jeho dieťatko narodí zdravé, doľahli na hrdého otecka silné pocity.

meghan markle harry

Pri slovách o milovanej žene v čase prvého tehotenstva sa Harry na okamih zastavil a v úprimnom ďakovnom príhovore nebol schopný pokračovať. Britský hrdina upustil pár slzičiek a následne ho musela prísť na pódium podporiť jedna z organizátoriek podujatia.

,,Vždy ma tieto ocenenia prekvapovali a inšpirovali, ale tento rok je úplne výnimočný, pretože som otec. Minulý rok, keď sme sa na tomto podujatí zúčastnili, očakávali sme naše prvé dieťa. V tom čase o tom nikto okrem nás ešte nevedel,” priznal Harry, mysliac pritom na Meghan, ktorá ho po celú dobu sledovala z hľadiska.

 

Zdroj: Instagram/telegraphroyals | Foto: Instagram/megandharryofsussex, streamable.com