Súťaže krásy tu odjakživa boli, sú a desiatky rokov ešte určite aj budú. Hľadať ideál krásy s dokonalými mierami 90-60-90 sa môže zdať ako hľadať ihlu v kope sena, no tá ihla sa napokon predsa len vždy nájde. Organizátori si však kladú čoraz prísnejšie a zložitejšie požiadavky.

Arna Ýr Jónsdóttir má len 20 rokov, no už teraz sa môže pýšiť titulom Miss Island 2015 alebo Miss EM 2016. Vďaka týmto výhram postúpila na medzinárodnú súťaž krásy Miss Grand International, z ktorej však musela odstúpiť pre veľmi nepríjemnú skúsenosť s organizátormi súťaže. Len pár dní pred jej konaním dostala od ,,kompetentných” list, v ktorom jej prikázali schudnúť a držať prísnu diétu, počas ktorej nemohla jesť nič iné, len šalát a piť čistú vodu. Modelka si však nenechala skákať po hlave a rozhodla sa pre radikálne riešenie. To, čo stačilo na výhru na Islande, nie je dosť dobré pre inú súťaž? Organizátorom napísala list, v ktorom sa pohoršovala nad ich správaním. “Som dosť silná žena, no niekedy mi moje sily nestačia. Vaši ľudia mi povedali, že mám schudnúť, pretože mám veľa tuku a moje ramená sú dosť veľké. Povedali mi, že mám jesť menej, a potom sa vám budem páčiť viac. Rozhodla som sa odstúpiť. Ak si niekto myslí, že som tučná, tak si ma nezaslúži,” napísala v liste organizátorom.

My goodbye letter✉️🖋

A post shared by ARNA YR (@arnayr) on

 

Well, I'm back and safe home! It's was so gooooood to say hi to my bed 😍🙌🏼

A post shared by ARNA YR (@arnayr) on

 

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.