Kým jej rovesníčky si užívajú radosť z vnúčat a voľných chvíľ, pani Jana zvádza boj s krutým osudom. Ten jej nielenže priviedol do života rakovinu, na ktorej liečbu nemá peniaze, ale pripravil ju aj o manžela a strechu nad hlavou.

Včera večer priniesla TV Markíza reportáž o pani Janke, ktorá žije za obchodným domom v Trnave. Jej obydlie však predstavujú len matrace, kartóny a pár diek. 70-ročnú ženu na ulicu priviedol požiar, ktorý vzaj jej manželovi život, keď sa nadýchal splodín. Napriek tomu, že celý dom nezhorel, pani Jana v ňom ostať bývať nemohla – švagriná ho vraj predala a ju vyhnala na ulicu.

Čo je ešte smutnejšie, babička má troch žijúcich synov, jeden jej, bohužiaľ, zomrel, no žiadny z nich o ňu záujem nejaví. “Ani vnúčence, nikto ma nepozná. Keď som mala peniaze, som im dávala všetkým, vtedy chodili ku mne, skončili peniaze, povyťahovali a hotovo. Odvtedy ma nepoznajú,” prezradila s veľkým žiaľom reportérovi Romanovi Ruttkayovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Aby starostí nemala starká málo, musí ešte aj bojovať s rakovinou hrtana, ktorú jej diagnostikovali pred dvomi rokmi, na lieky ale, bohužiaľ, nemá prostriedky. Dôchodok jej totiž chodí na manželov účet, ktorý je do dedičského konania zablokovaný. Pani Jane však možno svitá aspoň trošku na lepšie časy, mesto Trnava jej totiž ponúklo ubytovanie v nocľahárni. Ak teda pôjde všetko, ako má, už čoskoro by mohla noci tráviť v teple.

Zdroj/Foto: tvnoviny.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.