Narodila sa bez predných nôh a jej majitelia ju odhodili na ulicu. Takto začína príbeh o malej čivave Daffodil, ktorý ale našťastie nemá smutný koniec, práve naopak.

Bola nechcená, odhodená a opustená. Iní ľudia sa pri nej ani nezastavili, veď obyčajný kripľavý pes…. Jane bol ale iný a rozhodol sa ju zachrániť. Jeho dobré srdce nakoplo aj ostatných a teraz si Daffodil, čivava na kolieskach, môže užívať šťastný psí život.

Jane sa prechádzal ulicami San Francisca, keď si všimol, ako niekto zdvíha malého psíka z premočenej krabice a následne ho ukladá naspäť. ,,Nemohol som uveriť tomu, čo vidím! Prečo by niekto zdvíhal šteňa a hneď na to ho dával naspäť do krabice?” Rozčúlený Jane neváhal, malú krásku zobral, zabalil do svojho trička a odniesol ju do najbližšieho strediska na prevenciu proti týraniu zvierat.

daff-2

,,Napriek všetkým ťažkostiam je Daffodil vo svojom srdci veľmi typické šteniatko: zvedavé, hravé a veľmi zlaté,” hovorí zamestnankyňa strediska. ,,Naučila sa základné veci, ako chodiť a jesť, avšak svoju šteniatkovskú energiu na behanie či chytanie loptičky naplno využiť nedokázala.”

Stredisko sa preto rozhodlo čivave zaobstarať protézu s kolieskami. Protéza je vyrobená na mieru, má 4 kolieska a pripravila ju firma OrthoPets. Daffodiline prvé kroky sa stretli s veľkým úspechom. Všetci z charity ju povzbudzovali a tlieskali. ,,Bola nebojácna,” raduje sa zamestnankyňa.

Táto story má ale ešte jeden zvrat. Členka tímu OrthoPets Olivia Kong sa do Daffodil tak zaľúbila, že si ju rovno vzala k sebe domov. Neskôr dostala aj nové kolieska a vo videu si môžete pozrieť, ako ich prvýkrát vyskúšala na túre.

daff-1

Zdroj: YouTube, express.co.uk | Foto: YouTube