Rakovina si každodenne berie životy ľudí bez ohľadu na vek. Ale čo však môže byť horšie, ako prísť o vlastné dieťa a nedokázať mu pomôcť? Cindy, silná žena a matka, ktorá bojovala do posledných chvíľ po boku svojho syna, mu nakoniec musela dať posledné zbohom. Fotografie plné bolesti, bezmocnosti a materinskej lásky zverejnila, aby svetu ukázala, že človek nikdy nesmie prestať bojovať. 

Derek Maes, 10- ročný chlapec, ktorý nemal také šťastie ako jeho rovesníci. Pochádza zo Sacramenta v Kalifornii, jeho príbeh je smutný, no predsa niečím inšpiratívny. Nikdy totiž neprestal žiť. Derekovi bola diagnostikovaná zákerná choroba, ktorá si, žiaľ, vyberá najmä deti, a to typ rakoviny- neuroblastóm. Aj keď to bolo mimoriadne ťažké, jeho matka Cindy sa rozhodla zachytiť priebeh synovej choroby a svetu tak predstaviť chlapca, ktorý sa stal hrdinom. Fotografie vytvoril fotograf René Beyer a vznikol tak srdcervúci projekt..

Fotografia, na ktorej môžete vidieť Cindy s Derekom pri prvej návšteve lekárskeho centra, kde zisťovali, či Derek môže prijímať kostnú dreň.

Matka sa snaží upokojiť svojho syna po ťažkej operácií, kedy po narkóze prežíva hrozné bolesti.

Masáž hlavy je pre chlapca veľkou úľavou a Cindy je ochotná spraviť čokoľvek, aby mu aspoň trošku pomohla.

Fotografia zachytená v momente, kedy sa dozvedeli, že operácia, pri ktorej chirurgicky odstránili nádor z brucha jej syna, je preložená…

Boli aj chvíle, kedy bolesť aspoň na chvíľku ustúpila a Derek bol znova dieťaťom, ktoré sa mohlo zabávať so svojimi bratmi.

Neznášal nemocnice a svoj voľný čas sa snažil tráviť čo najviac na čerstvom vzduchu.

Cindy zostáva so svojím synom na operačnej sále, pokiaľ jej to lekári dovolia.

Starší brat ho drží za ruku a pomáha mu pripraviť sa na rádioterapiu.

Matka spolu s lekárom sa snažia Dereka presvedčiť, že nádor treba zmenšiť skôr ako ho budú vedieť odstrániť. On však plače a prosí, aby ho vzali domov, nechce prežívať ďalšiu bolesť.

Mama dovolila Dereckovi stať sa na chvíľku šoférom, o pár hodín neskôr sa dozvedela, že jej syn už nemá šancu na vyliečenie…

Rakovina sa šírila do celého tela príliš rýchlo. Derekovi sa kvôli tomu na oku objavil dokonca monokel. Každý sa ho snaží povzbudiť, na stene za ním môžete vidieť servítku s odkazom z jeho obľúbenej reštaurácie.

Kelly je najlepšia priateľka Cindy a vo chvíľach, kedy Derek stráca svoju silu, stojí pri nej a snaží sa ju podporiť.

 Cindy vyberá oblečenie na Derekov pohreb.

Derek sa snaží obliecť si nohavice, no kvôli nádoru sa mu žalúdok zväčšil natoľko, že sa mu to už nedarí.

Spolu na charitatívnej akcii. Derek už nemá silu postaviť sa na nohy, no svojej mame daruje bozk.

Mama je s ním neustále, Derek dostáva veľmi silné lieky proti bolesti.

Cindy so slzami v očiach preplachuje katéter svojho dieťaťa. O pár hodín neskôr mu zdravotná sestra podáva poslednú dávku liekov proti bolesti, aby mohol v pokoji odísť…

Derek odchádza v kruhu svojej rodiny a v náručí matky, ktorá mu spieva a dáva svoje zbohom.

Derekov pohreb na čele s mamou a jeho bratmi.

Mnoho ľudí sa čudovalo, prečo Cindy zverejnila tento príbeh. Ako sama hovorí, urobila to z dôvodu, že chcela ukázať, aké ťažké je zápasiť s touto zákernou chorobou. Ale aj napriek všetkému sa dajú aj v tejto situácii nájsť momenty, z ktorých sa treba vedieť tešiť a hlavne neprestať bojovať pre druhých, ale ani pre seba.

Foto: videoboom.cc

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška H
Študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie a čítanie dobrých kníh, najväčšou vášňou však zostáva varenie a pečenie dobrôt. Verí, že sa dá vždy nájsť dôvod na úsmev. A so svojimi článkami sa vo vás pokúsi prejaviť emócie, poradiť, inšpirovať, pretože každá žena potrebuje občas chvíľku len pre seba. (: