Najsmutnejšie príbehy sa neodohrávajú v knihách či na televíznych obrazovkách, ale dejú sa ľuďom okolo nás. Príbeh mladého Kierana je jedným z nich. 

Mladý Kieran Lister z Leedsu mal dokonalý život, budúcnosť pred sebou a dvojročný vzťah s krásnou priateľkou, s ktorou sa nadovšetko ľúbili. Všetko sa však zmenilo, keď sa jeho priateľka Beth rozhodla vzťah ukončiť.

Kieran znášal rozchod veľmi ťažko, pocit odlúčenia bol pre neho neznesiteľný. Východisko našiel iba v jednej situácií- vziať si život. Predtým však napísal na Facebook dojemný príspevok: ,,Neviem, čo mám robiť. Moja priateľka sa po dvoch rokoch (áno, možno sa vám to zdá krátko) rozhodla, že sa k sebe nehodíme– dva roky sú však dlhá doba na zblíženie, na to byť s niekým šťastný. Teraz sme odlúčení a ja nedokážem fungovať bez jej lásky. Ona znamenala a aj znamená pre mňa všetko na svete. Nemyslím si, že sa cez to prenesiem. A nechcem čakať, kým sa z toho dostanem, lebo ona je jediný človek, ktorý ma môže spraviť skutočne šťastným. Nie je to však jej chyba. Jednoducho sme neboli pre seba stvorení. Urobil som veľa zlého, čo mohlo viesť k rozchodu. Mám pocit, že ľudia sa pomaly od seba odcudzujú a ja by som urobil čokoľvek, aby som to zastavil, avšak neviem to kontrolovať,“ píše v príspevku.

Ďalej dodáva, že si uvedomuje sebeckosť svojich činov a svojich známych prosí, aby sa postarali o jeho psa a plazov. Auto a byt odkázal svojej priateľke a na záver dodáva: ,,Želám všetkým, aby sa začali viac zaujímať o seba navzájom a cenili si hodnotu života. Ospravedlňujem sa ľuďom, ktorým som ublížil, kiežby som mohol niečo spraviť, aby ste mi odpustili.“

Na konci prosí Facebook, aby jeho príspevok nevymazával, pretože chce takýmto spôsobom otvoriť oči ľuďom, ktorí hľadajú šťastie tak, ako ho hľadal on. Tento smutný príbeh má viac ako 23 000 zdieľaní a 15 000 komentárov.

Foto: Facebook