Je krásny čas Vianoc a my na Slovensku bojujeme s rekordnými číslami počtu nakazených osôb Covidom-19, lôžka v nemocniciach dochádzajú a tie najobľúbenejšie sviatky budeme namiesto v rodinnom kruhu tráviť v malej bubline. Aj napriek tomu si však treba spomenúť na všetkých, ktorí svoje životy nasadzujú v prvej línii. Prezidentka Zuzana Čaputová si pre zdravotníkom pripravila milý vianočný darček ako vďaku za ich úsilie. 

Ľudia sú rozčúlení a nahnevaní – niet sa čomu čudovať. Neustále meniace sa opatrenia v rámci šíriaceho sa nevyspytateľného koronavírusu, strach o život a kvantum dizinformácií väčšinu privádzajú do šialenstva. No netreba zabúdať na tých, ktorí dennodenne nasadzujú svoje životy v nemocniciach. Je čas Vianoc a hlava štátu Zuzana Čaputová sa rozhodla milým gestom prekvapiť práve ľudí z prvej línie.

Zuzana Čaputová v prezidentskom paláci

,,Zdravotníci a zdravotníčky celý tento rok podávali, aj v týchto chvíľach podávajú, neuveriteľné výkony. V ohrození vlastného života a zdravia zachraňujú druhých, v ťažkých podmienkach, v absolútnom preťažení. Akékoľvek slová vďačnosti nikdy nevyvážia to, čo oni obetovali tento rok,“ uviedla na svojich sociálnych sieťach prezidentka k snímke, kde v rukách drží vyzdobené vianočné medovníčky.

,,Dnes som sa aspoň niektorým zdravotníkom a zdravotníčkam, ktorí sa o mňa a kolegov starali počas roka a testovali nás, chcela symbolicky poďakovať za ich obetavosť. Verím, že aj taká maličkosť ako vlastnoručne napečené medovníky personálu v Univerzitnej nemocnici v Bratislave spríjemnili ich službu,“ dodala srdečná politička k svojmu gestu, ktoré personál zaručene potešil.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Instagram/zuzana_caputova