Nedostatok pohybu, neskoré večere, sem-tam tabuľka čokolády a do toho všetkého ešte aj stres – toto sú najčastejšie dôvody, prečo počas karantény väčšina z nás poriadne pribrala. Výnimkou nie je ani samotná prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá taktiež získala ženskejšie krivky. A čo na to experti z módnej brandže? Zhodujú sa, že na žene nie je nič krajšie než postava krv a mlieko!

Karanténa je pomaly za nami a spolu s tým, ako odznieva, štatisti zhŕňajú údaje o tom, ako sme si počas nej viedli. Výsledky? Francúzi pribrali priemerne 2,5 kg a prírastok váhy pripisujú večerným aperitívom a čokoláde. Taliani zas míňali omnoho viac na potraviny, pričom u nich stúpla spotreba sladkostí a hotových jedál. Vďaka tomu sa môžu „tešiť“ z hmotnosti približne o 2 kg vyššej než pred pandémiou.

Na diametrálne odlišný spôsob života počas pandémie však nedoplatili len ľudia žijúci na západe. Váhový nárast údajne vidno aj na nás. Karanténa si svoju daň vypýtala i na „prvej Slovenke“ Zuzane Čaputovej, na ktorej ležala veľká ťarcha zodpovednosti za krajinu. Jej telo na to okamžite odpovedalo stresom a ten sa zas prejavil najmä na brušku a bokoch. Podľa profesionálov to však rozhodne nie je na škodu.

Prezidentka Čaputová na začiatku funkčného obdobia a dnes.

„Pomaly sa, chvalabohu, vraciame späť k tomuto trendu. Vidieť to aj na módnych kampaniach. Čoraz častejšie využívajú plnoštíhle ženy, ktoré majú boky, prsia aj zadok, čiže všetko, čo poriadna žena krv a mlieko má mať,“ vyjadril sa módny expert Saša Jány.

Saša Jány veľmi dobre vie, čo je na ženách krásne. Na obrázku s modelkou Michaelou Kocianovou.

K téme ženskej krásy má rozhodne čo povedať nielen on, ale aj fotograf Anton Šmotlák, ktorý má na vec podobný názor: „Vždy ma rozčúli, keď si niekde na internete prečítam negatívnu kritiku postáv verejne známych žien. Ak mám hovoriť za seba, mnohé vnímam ako dámy, ktoré okamžite zasvietia, keď niekam vstúpia. Ak majú v sebe prirodzene zakódovanú noblesu, je to niečo, čo nikoho nemôžu naučiť žiadni protokolisti, vizážisti ani stajlisti.“ 

Anton Šmotlák nadanie a cit pre krásu zdedil po svojom otcovi, slávnom Antonovi Šmotlákovi staršom. Ten zvykol okrem iného fotiť módne prehliadky v 60. rokoch. Na jeho záberoch vidno, že brandži kraľovali plnšie ženské tvary a je obrovská škoda, že sa tento trend nezachoval.

„To je ten prototyp žien, ktorý sa páči všetkým chlapom, a keď tvrdia, že nie, tak buď nie sú chlapi, alebo klamú,“ hovorí fotograf a nabáda ženy, aby sa za svoje postavy nehanbili. Ak sme zdravé a zároveň so sebou spokojné, neuveriteľne sa to odrazí na našom vyžarovaní – a práve to je to najhlavnejšie, čo k nám priťahuje iných ľudí.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/zuzana_caputova, Pixabay