Neustále dohadovania medzi ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom a premiérom Igorom Matovičom verejnej mienke a dôvere občanov politikom v tak ťažkej situácii, aká vládne na Slovensku kvôli vírusu, zjavne škodia. Do súboja sa preto rozhodla vstúpiť prezidentka Zuzana Čaputová a s predsedom vlády sa porozprávala.

Premiér SR Igor Matovič vyzval lídra strany SaS, aby vypracoval domácu úlohu v podobe vlastného pandemického plánu, ktorý Richard Sulík síce predložil, no u predsedu vlády sa s pochopením nestretol. Do nekončiaceho sporu koaličných partnerov teraz zasiahla prezidentka Zuzana Čaputová.

,,Viacerí z nás si uvedomujeme napätie v spoločnosti. Viac ako polovica ľudí prežíva neistotu a pokiaľ ide o emóciu hnevu, tak Slovensko je nad priemerom krajín Európskej únie. Mám pochopenie pre tých, ktorí strácajú nádej. My politici to musíme trošku vnímať a musíme to zohľadňovať v krokoch, ktoré robíme. Preto si myslím, že je čas na zmenu prístupu,” povedala hlava štátu v utorok na tlačovej konferencii, ktorá sa týkala aktuálnej politickej situácie.

Prezidentka sa svojím prejavom dotýkala aj konfliktu koaličných strán a povedala, že potrebujeme jasný plán so širokou vedeckou podporou aj napriek rozdielnosti názorov lídrov vo vláde. ,,Chcem byť nápomocná v boji s pandémiou, no sama však potrebujem poznať a dôverovať a akceptovať riešenia, ktoré nám v boji s pandémiou majú pomôcť. Som teda presvedčená, že je potrebná zmena prístupu,” uviedla Zuzana Čaputová, ktorá je zároveň za dobrovoľné celoplošné testovanie.

,,Preto som sa dnes v Prezidentskom paláci stretla s pánom premiérom Igorom Matovičom, aby sme sa porozprávali,” prezradila hlava štátu. ,,Slovensko potrebuje pokojný, vecný a pragmatický prístup a o takýto prístup pri riešení pandémie som predsedu vlády dnes požiadala.”

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook – Zuzana Čaputová, streamable.com | Foto: Facebook – Zuzana Čaputová, Igor Matovič