21. storočie je plné možností, ako sa spojiť s voličmi a debatovať s nimi na rôznorodé témy. Nezaháľa ani prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá prišla s takouto novinkou!

Hlava štátu Slovenskej republiky sa rozhodla založiť vlastný podcast, ktorý nesie názov Zjednotená krajina. Raz do mesiaca tak v spoločností rôznych politických a iných hostí bude voličom zhŕňať aktuálne témy posledných dní a k horúcim problémom vyjadrovať aj svoje postoje.

Nápad na vznik tohto projektu vznikol v prezidentskom paláci. ,,Bola to myšlienka, ktorú sme dlho zvažovali. Môžem povedať, že niekoľko mesiacov. Dlho to zrelo,“ prezradila Zuzana Čaputová hneď v úvodnom dieli hosťovi Martinovi Burgrovi, ktorý zastáva pozícu poradcu pre komunikáciu.

Prezidentka taktiež prezradila, odkiaľ prišiel názov Zjednotená krajina. ,,Ja som ešte začiatkom leta tohto roku odkazovala vlastne na situáciu pred koronou. Mala som tam vetu o tom, že nevracajme sa do stavu pred koronou a myslela som tým najmä do obdobia pred parlamentnými voľbami, kedy som vnímala, že spoločnosť je pomerne rozdelená. To som ale netušila, čo nás čaká tento rok. Najmä teraz táto druhá vlna. Mám pocit, že neprospieva zrovna k jednote v spoločnosti. Skôr naopak,“ najvyššia ústavná činiteľka vníma, že pokiaľ sa ako krajina chceme posunúť dopredu, potrebujeme sa prispôsobovať aktuálnym situáciám a my jej v tom rozhodne držíme palce.

>>CELÝ PODCAST SI MÔŽETE VYPOČUŤ TU<<<

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: prezident.sk | Foto: Facebook – Zuzana Čaputová