Na prelome roka, keď sme v televíznych správach po prvýkrát počuli pojem koronavírus spájaný s čínskou provinciou Wuhan, nikomu z nás ani vo sne nenapadlo, že počas slnečných mesiacov bude s touto infekciou bojovať takmer celá planéta. Najvyšší predstavitelia všetkých krajín sa postupne spájajú s cieľom zistiť, ako neviditeľného nepriateľa čo najskôr poraziť. Vyhrotenú ideu navrhol americký prezident Donald Trump, no jeho slová odborníkov extrémne pobúrili.

Úradujúca hlava Spojených štátov amerických má na konte nejedno škandalózne vyhlásenie. Tisíce ľudí sa nestíhajú čudovať, ako sa môže osobnosť na tak vysokom poste v živých vysielaniach dopúšťať tvrdení, doslova hraničiacich so zahrávaním sa s ohňom.

amerika prezident trump

Počas štvrtkovej tlačovej konferencie Trump vyriekol niečo, nad čím lekári a vedci iba neveriacky krútia hlavami. Je síce pravdou, že pravidelná dezinfekcia či pôsobenie silného slnečného žiarenia dokážu bunky koronavírusu veľmi rýchlo zabiť, no táto forma prevencie sa týka len neživých predmetov, prípadne vonkajšieho prostredia organizmov.

Prečistiť sa Savom zvnútra?!

Donald Trump prichádza s návrhom, aby sme dezinfekčné prostriedky typu Savo podávali ľuďom do žíl injekčne. Zároveň by sme sa mali usilovať nájsť spôsob, ako by mohlo silné svetlo preniknúť priamo do pľúc, kde by vraj s koronavírusom do minúty zatočilo.

Šokujúci verejný prejav popredného politika sa stretol s obrovskou nevôľou nielen v radoch odborníkov, ale tiež u bežných občanov. Mnohí ľudia nevedia pochopiť, ako dokáže svetoznámy líder z Bieleho domu niečo také pred zrakmi desiatok národov vôbec dostať z úst, keďže podávanie dávok dezinfekcie priamo do vnútra tela by mohlo mať pre človeka smrteľné následky.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: NBC New York | Foto: YouTube