Snáď nikdy v histórii sme sa nestreli s tak početnými hoaxami, podvodmi, konšpiráciami a výmyslami ako za posledný rok. Z každého kúta virálneho priestoru na ľudí číha nová teória podložená falošnými informáciami, ktorá vďaka dobrému spracovaniu môže obalamutiť nie jedného človeka. Najnovšie sa začal internetom šíriť status premiéra SR Igora Matoviča, kde tvrdí, že jeho manželka Pavlína Matovičová odmieta očkovanie proti šíriacemu sa ochoreniu Covid-19. 

Na sociálnych sieťach sa mal vyskytnúť virálny falzifikát statusu predsedu vlády Igora Matoviča, ktorý, ako všetci vieme obľubuje, komunikáciu s občanmi prostredníctvom Facebooku. Avšak potom, čo nezmyselným slovám premiéra uverilo dostatok ľudí a prezdieľalo ich medzi svojich blízkych, vety o Pavlíne Matovičovej, odmietajúcej vakcínu proti koronavírusu, zmizli.

Matovičovci

Pani Pavlína sa rozhodla s nepravdivými informáciami nadobro skoncovať a uviesť veci na pravú mieru. ,,Heslo dnešnej doby je: neverte všetkému, čo čítate/počujete/vidíte. Aj mne známy poslal status od ´môjho manžela´, kde to uvádza, no bol to podvrh,“ prezradila pre Šarm Matovičová, ktorá dala ľuďom jednoduchú radu, ako si takéto statusy do budúcnosti overiť.

,,Stačí si to skontrolovať s manželovým facebookovým profilom. No máme šikovných falzifikátorov, len neviem, kde majú svoje hniezdo, v ktorej krajine,“ odkazuje slovenskému národu manželka nášho premiéra.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

matovič rodina

Zdroj: sarm.pluska.sk | Foto: Facebook/Igor Matovič, YouTube, tvnoviny.sk