Od 1. augusta sa môžu všetci zaočkovaní Slováci registrovať do očkovacej lotérie, v ktorej sa súťaží o naozaj rozprávkové sumy. Prvú časť napínavého priameho prenosu máme za sebou – ako to dopadlo?

RTVS včera večer v spolupráci s Ministerstvom financií SR odštartovalo očakávaný program Byť zdravý, ktorým budú 12 nedieľ po sebe divákov sprevádzať populárni moderátori Marcel Forgáč a Vera Wisterová. Pravidlá očkovacej lotérie boli známe už niekoľko dní predtým, avšak nie každý ich mal poriadne naštudované, a tak sa z priameho prenosu stala dráma.

Počas relácie moderátori spolu s hosťom žrebujú piatich ľudí, ktorí si okrem automatických 1000 eur môžu na účet pripísať aj 100-tisícovú prémiu. Výherca však získa krásnu sumu iba vtedy, ak zodvihne telefón do 20 sekúnd a správne povie heslo, ktoré sa v čase telefonátu zobrazí na obrazovke.

Z 616 424 zapojených občanoov sa stala prvou vyvolenou Lýdia z Nižnej Sitnice, ktorá vzorne sedela pri televízii a po zahlásení hesla „zvládneme to“ sa mohla tešiť zo spomínanej cifry. Následne prišiel na rad Matej z Ružindolu – telefón síce stihol zodvihnúť v poslednú sekundu, avšak po výkrikoch moderátorov položil a šancu na výhru stratil.

Na ďalšieho vyžrebovaného Jakuba z Rakovnice čakalo vďaka Matejovmu gestu až 200-tisíc eur. Žiaľ, zvonenie telefónu odignoroval, čím navýšil výhru na 300-tisíc eur. Tú mohol získať Lukáš z Košíc. Nakoľko ale televíziu nesledoval, heslo, ktoré od neho požadovali moderátori, nepoznal. Sklamaný sa tak musel zmieriť s tým, že mu neuveriteľná suma prepadla.

Matej, Jakub a Lukáš si doma istotne bili hlavu o stenu, pričom najväčšie nervy musela mať posledná vyžrebovaná Zuzana z Prešova. Zuzka totiž zdvihla telefón v stanovenom časovom limite a sledovala i program, no len prostredníctvom internetu, čo spôsoobilo opozdenie. Heslo sa jej preto na počítači zobrazilo až po uplynutí 20 sekúnd. 400-tisíc eur sa teda presúva do ďalšej nedele, kde bude na výhercu čakať šialených pol milióna!

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: RTVS, rtvs.sk