Premiér Igor Matovič na tlačovej konferencii po zasadnutí vlády označil deti za rukojemníkov a skritizoval ministra školstva Branislava Gröhlinga a jeho plán, ktorý nepresvedčil ani krízový štáb. Nakoniec predstavil svoj vlastný pilotný experiment. 

,,Možno to bude úsmevné: Ja nemienim čítať denne 4 SMS-ky od mojich dvoch dcér, kedy konečne pôjdu do školy,” povedal predseda vlády Slovenskej republiky, ktorý novinárov informoval o svojom pláne. Počas víkendu sa tak v spolupráci so zriaďovateľmi škôl pokúsi pretestovať žiakov, rodičov a zamestnancov, aby študenti už od pondelka mohli zasadnúť do lavíc, a to vrátane dcér premiéra.

,,Ja chcem vidieť moje deti aj ostatné deti od pondelka v škole a urobím všetko, aby minimálne pri tých pilotných X školách sme ukázali ten návod, ako sa to dá. A potom to bude k dispozícii, aby si to ostatní odkopírovali, ale bez toho, aby sme to odskúšali, je podľa mňa veľké riziko, aby sme naraz spustili tisícky škôl, takže si myslím, že to bude dobré a pomôže to veci,” uviedol počas tlačovky Matovič.

O akú vzorku škôl pôjde? ,,Mňa kontaktoval konkrétne jeden primátor, ktorý teda bol trošku asi vytočený z toho, že takto sa tu pristupuje k deťom, a že z nich pomaly robíme rukojemníkov politiky,” premiér dodal, že ak ho kontaktuje viac zriaďovateľov s cieľom pretestovať žiakov, zamestnancov a rodičov, a tak budú chcieť už v pondelok svoje školy otvoriť, je možné, že pôjde o niekoľko zariadení. Aktuálne sa však pilotný plán týka len jedného mesta a jeho všetkých základných škôl a jednej súkromnej školy, ktorú navštevujú dcéry predsedu vlády.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube – HNtelevízia | Foto: YouTube – HNtelevízia, Facebook – Igor Matovič