Premiér Eduard Heger vystúpil pred dôležitým rokovaním vlády, aby občanom aspoň trochu priblížil, čoho sa možno v najbližších dňoch dočkáme. Núdzový stav sa totiž schyľuje k záveru a jeho opätovné predĺženie je zatiaľ otázne.

Epidemiologický vývoj na Slovensku sa v posledných týždňoch zlepšuje. Klesajú počty pozitívne zachytených obyvateľov a taktiež hospitalizovaných pacientov. Vláda preto uvažuje o tom, že by aktuálny núdzový stav nahradila novým systémom.

eduard heger premiér

Pokiaľ by sa nič závratné neudialo, dňa 28. apríla by sa mohli skončiť zákazy spojené s obmedzením pohybu. Tie sú totiž priamo viazané práve na núdzový stav, o ktorého predĺžení budú odborníci v najbližších hodinách diskutovať. Hoci si premiér nemyslí, že by sme sa z jedného dňa na druhý mohli opatrení úplne vzdať, určité úľavy je možné očakávať.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Vláda má zjavne na pláne vynájsť náhradné riešenie, ktoré by dokázalo kritické dianie počas pandémie plnohodnotne pokryť aj bez potreby vyhlasovania výnimočných stavov v krajine. Do hry vraj pripadá takzvaný pandemický zákon či úprava platného covid automatu, všetko ale bude závisieť od ďalšieho vývoja čísiel v štatistikách koronavírusu.

Zdroj: YouTube/ HN televízia | Foto: Instagram/Eduardheger, Pexels.com