Potom, čo včera médiá obletela správa o predčasnom očkovaní bývalej športovkyne Dominiky Cibulkovej, sa k celej veci vyjadril aj premiér našej krajiny Igor Matovič – ten si vie predstaviť, že do budúcna by známe tváre dokázali “nahnať” ľudí k vakcinácii. Avšak obyvatelia Slovenska to vidia inak. 

,,Nemám problém, ak denne popri tisíckach zaočkovaných ľudí podľa poradovníka, budú verejne zaočkovaní 3 – 4 verejne známi ľudia s cieľom masívnej propagácie očkovania medzi pochybujúcimi,” uviedol predseda vlády v príspevku na Facebooku, pod ktorým sa nahromadilo viac ako tisíc komentujúcich – tí vo veľkej väčšine z jeho reklamným nápadom nesúhlasili.

,,Asi úplne najlepším spôsobom tejto propagácie by bolo najskôr zaočkovať ľudí z prvej vlny, teda zdravotnícky personál,” vyjadrujú sa v hojnom počte ľudia, ktorí označujú možný premiérov krok za papalášizmus. Bez slova neostala ani dáma zo zdravotníckeho personálu.

,,Stovky z nás pracujeme v prvej línii pri lôžku pacienta s covid ochorením. Od prvej chvíle, teda celý rok sme v prvej línii, od testovania v osadách, mestách, po akúkoľvek činnosť spojenú s covidom. Nemáme sviatky, piatky, víkendy máme len covid, prácu, covid. A zaočkovanie? Najbližší voľný termín som dostala 20.1.2021 v Banskej Bystrici. A to už som týždeň zaregistrovaná, keďže nie je nikto kompetentný vám zabezpečiť vakcínu. Večer si pozriem správy a je mi z toho smutno. My, čo sme v prvej línii, priamo pri lôžku u pacienta s covid čakáme a v správach vidíte, ako do kamery kývajú zaočkovaní ľudia, čo s covidovym pacientom do styku neprídu. Toto je realita a je to nezvládnutá situácia. Príde plošné testovanie, kto tam zase bude? Oni? Nie. My,” píše rozhorčene neznáma, s ktorej názorom súhlasia desiatky ďalších.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook – Igor Matovič | Foto: Facebook – Igor Matovič, pixabay.com