V nedeľu sa vo veľkolepom losangeleskom centre konal v poradí 62. ročník udeľovania prestížnych cien Grammy, kde sa už tradične zúčastnili všetky populárne tváre svetového hudobného priemyslu. Napriek hojnej účasti hviezd obrovského kalibru sa hlavnou hrdinkou večera stala len 18-ročná interpretka, ktorej sa dokonca podarilo prepísať históriu.

Ceremoniál udeľovania vzácnych ocenení moderovala speváčka Alicia Keys, na ktorú sa z publika prizerali desiatky úspešných kolegov. Málokto však mohol tušiť, že sa galavečer ponesie prakticky v znamení jedinej osoby – tá všetkých bezkonkurenčne prevalcovala.

Billie Eilish

Najväčšou hviezdou večera bola mladučká americká ikona Billie Eilish, keďže jej tvorba sa ocitla až v šiestich nomináciách, z čoho päť bolo reálne premenených na zlatú podobizeň gramofónu. Tmavovláska s neónovo zeleným prelivom sa tak stala historicky najmladšou nominovanou speváčkou na svete, ktorej meno sa ocitlo vo všetkých štyroch hlavných kategóriách.

Talentovaná teenagerka sa radovala z víťazstva v kategóriách album roka, skladba roka, najlepší nováčik, nahrávka roka a najlepší popový vokálny album, pričom spoločne s nemenej šikovným bratom Finneasom O’Connellom si odniesli domov až 11 skvostných sošiek. Billie, ktorá dokonca predbehla silné konkurentky, akými sú napríklad Lady Gaga, Lana Del Rey či Taylor Swif, vo svojej ďakovnej reči kládla dôraz najmä na zásluhy fanúšikov. Bez ich záujmu by si totiž celebrity veľké úspechy vychutnávať nemohli.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Billie Eilish

Zdroj: Cnn.com | Foto: Instagram/arb_world_news, eilishpl._.duh, sofarsounds