Sociálne siete, pozornosť a chtíč po popularite, ktoré sú fenoménom dneška spôsobili, že dvadsaťsedemročná Američanka Lasey Spears si založila blog, kde písala o nevysvetliteľnej chorobe jej päťročného syna. V skutočnosti ho však sama zabila predávkovaním soľou, za čo ju súd poslal na 20 rokov do väzenia.

Garnett bol obyčajné, zdravé dieťa, no jeho matka ho pre vlastnú potrebu vykresľovala ako chorého. V extrémnej túžbe po pozornosti si založila blog s názvom ,,Garnettova cesta“ a informovala na ňom o priebehu rôznych chorôb svojho zdravého syna. Zabila ho použitím výživovej sondy, prostredníctvom ktorej mu podala smrtiacu dávku soli. Aj počas pobytu v nemocnici informovala svojich čitateľov o priebehu situácie a pravidelne prispievala aj fotografiami s Garnettom. Obhajoba pre ňu žiadala najnižšiu hranicu trestu, t.j. 15 rokov, obžaloba maximálnu, 25 rokov.  Porota ju na koniec uznala vinnou zo zabitia jej vlastného syna a bola odsúdená na 20 rokov väzenia. Paradoxom je, že po vynesení rozsudku sa obhajoba odvolala a tvrdí, že za chlapcovu smrť je z dôvodu nedbanlivosti zodpovedná nemocnica, nie matka.

Sudca so o Lasey vyjadril, že je duševne chorá a trpí Münchhausenovým syndrómom v zastúpení. V tomto prípade sa dá povedať, že ide o spôsob týrania dieťaťa matkou zbytočnými a bolestivými lekárskymi vyšetreniami. Napriek všetkému sa Spears vyjadrila, že Garnett trpel mnohými zdravotnými problémami. Hospitalizovali ho so žalúdočno-črevnými bolesťami, ktoré sa vraj nezakladali na pravde a boli výmyslom jeho matky.