Po dlhých rokoch sa stalo to, v čo už zrejme nikto ani nedúfal – Martina Schindlerová sa po nekonečne dlhom čase opäť ukázala na verejnosti, a to priamo v obľúbenej Chart Show televízie Markíza. Práve tu niekdajšia horúca adeptka na post prvej slovenskej SuperStar zaspievala veľký hit Kým vieš snívať spolu s ďalšími finalistami historicky najúspešnejšej speváckej súťaže u nás. 

Či Martina po dlhom období naštartuje znova svoju kariéru, zostáva otázne, no pravdou je, že hlasový fond mladej speváčky bol neskutočný. Krátko po skončení šou Schindlerová vydala dva albumy a v roku 2009 sa dokonca pokúsila uspieť aj v súťaži Eurovision Song Contest, kedy sa snažila získať si sympatie publika so skladbou Krídla. Do Moskvy však našu krajinu išli nakoniec so spoločnou skladbou reprezentovať Nela Pocisková s Kamilom Mikulčíkom, ako však všetci vieme, žiaľ, neúspešne.

Martina vs. Tereza

Od čias prvej slovenskej SuperStar však ubehlo už veľa času a na televíznej obrazovke sa za štrnásť rokov vystriedalo niekoľko sérii tejto mimoriadne úspešnej šou, pričom po troch slovenských víťazoch začali Slováci ďalšiu SuperStar hľadať v spolupráci s televíziou Nova. Tohtoročná Česko-Slovenská SuperStar je však z pohľadu mnohých tou najlepšou, čo sa kvality spevu zúčastnených (finalistiek) týka. A veľkou favoritkou na post víťazky je predovšetkým talentovaná Tereza Mašková, ktorá si dokonca trúfla na veľký hit Mariky Gombitovej Vyznanie. Ten pred rokmi spievala aj Martina Schindlerová a porotcovia ju za jej výkon vychválili do siedmeho neba, pričom samotný Habera sympatickú Martinu už videl ako jasnú víťazku SuperStar.

Tou sa však Martina nakoniec nestala, hoci získala viac ako 400-tisíc hlasov. O vyše 200-tisíc hlasov ju totiž predbehla Katka Koščová, ktorá sa tak stala suverénnou víťazkou. O takýchto číslach môžu dnešní finalisti iba snívať, a to aj napriek tomu, že v porovnaní s účastníkmi prvej SuperStar sú tí tohtoroční o niekoľko tried lepší speváci. Pre porovnanie prikladáme vystúpenie Martiny Schindlerovej a Terezy Maškovej práve s piesňou Vyznanie. Aby sme však neboli nespravodlivé, Martina bola v čase spievania tejto veľkolepej skladby zdravotne indisponovaná, napriek tomu to však zvládla s gráciou.

Martina Schindlerová (rok 2005) – Vyznanie

Tereza Mašková (rok 2018) – Vyznanie

Zdroj/Foto: YouTube