Výrok, že varenie je výhradne dámska záležitosť, už dávno neplatí! Muži sa síce v kuchyni zdržiavajú len v prípade konzumácie, ale niektorí sú šikovnejší a dokážu si pripraviť jedlo bez toho, aby sme po nich museli maľovať, vyhodiť hrniec či rovno vymeniť celú kuchynskú linku. Dokonca ich varenie je často oveľa chutnejšie ako to naše, pretože do kuchtenia zapoja niečo, čo ženy nie!

Celý deň v práci tuho premýšľate, čo pripravíte na večeru a keď to konečne zrealizujete, pripadá vám to neoriginálne, ba priam až totožné so všetkými jedlami, ktoré pripravujete. Cez víkend preto poctivo zasadnete ku kuchárskej knižke plnej receptov a pri hľadaní toho správneho pomaličky triedite: takú misku nemám, toto korenie došlo, tento recept je na veľa dávok, a tak postupne skončíte na jedle, ktoré sa nebude veľmi líšiť od vášho klasického repertoáru. Kdežto muži nepotrebujú žiadne návody a ani nádoby ideálnych tvarov.

Chlap sa pri varení necháva unášať fantáziou a chuťou! Chutí to? Hodím to do hrnca, to nič, že na prvý pohľad by sa nám možno zdalo, že je to recept na nejaký čarovný odvar, výsledok bude perfektný. Samozrejme, nemyslíme tých menej šikovných, ktorí varili až tak intuitívne ako Werich s Burianom v rozprávke Bol raz jeden kráľ. :)

Ženy nerady experimentujú a radšej stavia na overené veci. No práveže kuchyňa je jedno z tých miest, kde sa máme nechať unášať našimi zmyslami. To, že práve páni by mali okupovať sporák dokazujú aj slávni kuchári, ako Gordon Ramsay, Martin Korbelič, Jamie Oliver či Jaroslav Žídek.

A čo ak práve vo vašom manželovi či priateľovi drieme skrytý talent kulinárskeho umenia? Mimo to si ešte dámy predstavte, ako se*y môže vyzerať váš partner v kuchárskej zástere! ;-)

Foto: youtube, flickr.com, pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Gabriela O.
Milujem históriu a ironický humor. K tomu všetkému šálku kávy a som ten najšťastnejší človek na svete ;-)