Českou republikou otriasol šokujúci prípad, ktorý sa odohral v pražských Holešoviciach. Dvadsaťšesťročná žena si prešla peklom, aké si vie predstaviť len málokto. Počas viacnásobného se*uálneho zneužitia takmer prišla o život. 

Dráma ako zo zlého filmu. To, čo postretlo bezbrannú ženu sa dá slovami len ťažko opísať. Dvadsaťštyriročný Jiří Meindl je obžalovaný z pokusu o vraždu po tom, čo mal údajne napadnúť o dva roky staršie dievča. Hrozí mu 15 až 20 rokov vo väzbe.

Obžalovaný muž má za sebou poriadne drsnú minulosť. Svoje dospievanie vraj strávil v nápravnom ústave a na konte má dokonca aj záznam o súde kvôli ublíženiu na zdraví. To je však nič v porovnaní s tým, čoho sa mal dopustiť tentokrát.

Podľa výpovede ublíženej ženy mal Jiří zazvoniť na zvonček jej domu so zámienkou, že jej ide vrátiť peniaze od spolubývajúceho. Naivné dievča otvorilo dvere, v čom nastal poriadny šok. Neznámy chlapík jej mal na krk priložiť nôž so slovami, že sa ju chystá ználisniť. 

Tak sa aj stalo. Nasledovali dlhé muky v podobe vyhrážok smrťou, ktoré sa mali striedať s ďalším opakovaným pohlavným stykom. Po tomto ohavnom zločine mal nasledovať fyzický útok, pričom muž mal ženu rezať do intímnych partií. 

Pomoc privolali až vystrašení susedia po tom, čo započuli desivý krik z domu napadnutej obete. Jiří odmietol vypovedať a na svoju obranu sa vyjadril, že si nič nepamätá. 

Tento desivý prípad pobúril celé Česko. Ponížená žena má žiadať od násilníka 1,4 milióna CZK, čo je takmer 55 tisíc eur. Ani peniaze však nedokážu zmyť všetky spomienky, ktoré jej už do smrti zostanú pred očami. Okrem zdravotných problémov má trpieť depresiami a strachom z ľudí. Jej zranenia boli totiž natoľko vážne, že ju po príchode do nemocnice mali doktori uviesť do umelého spánku.

Foto: Depositphotos.com l Zdroj: Extra.cz