Dámy, pripravte si lodičky! Už túto nedeľu, 25. septembra, sa pobeží pre skvelú vec! V bratislavskom Auparku sa totiž uskutoční už 4. ročník Behu v lodičkách, kde sa tentokrát budú zbierať peniažky pre sympatickú Mišku, ktorá ochrnula na Cypre. Tvárou charitatívnej udalosti pre všetky ženy je komička Evelyn. Vytiahnite preto z botníka pohodlné štekličky a ukážte tak aj vaše dobré srdce. Nepôjde o žiadny maratón, pobeží sa len 140 metrov!

Michaela Kevelyová je na prvý pohľad krásne a usmiate dievča, ktoré si vychutnáva život plnými dúškami. Osud však zariadil všetko inak a mladá slečna i jej rodina si prešli ozajstným peklom. Všetko sa začalo pred 15 mesiacmi, kedy si mladá baba túžila splniť sen – vycestovať do zahraničia a čo to aj zarobiť. Cieľovou destináciou bol Cyprus, kde Miška odišla za dobrodružstvom, no jej vytúžené prázdniny, žiaľ, dlho netrvali. Telo jej vypovedalo zo dňa na deň službu a skončila v kóme. Na Cypre ležala v nemocnici 4 dni, následne ju rodičia previezli na Slovensko a v Nových Zámkoch za ňu dýchali prístroje. Miškini rodičia si museli vypočuť krutú správu, lekári nedávali dievčaťu žiadne nádeje, nakoľko mala málo prekrvovanú miechu, no nikto netušil z čoho a či sa ešte niekedy zobudí.

Od tohto príšerného okamihu ubehlo už 15 mesiacov a v živote krásnej slečny sa udialo hneď niekoľko zázrakov. Najväčším bolo, keď Miška otvorila oči. Vďaka dobrým ľudom, kvalitnej liečbe a cvičeniu mladá brunetka opäť rozpráva, dokáže pohybovať končatinami a za pomoci druhých sa vie aj postaviť. Napriek ťažkému osudu je veľmi snaživá, vždy pozitívne mysliaca baba, ktorá sa nevzdáva. Okrem toho sa rada učí, tento rok zmaturovala na čisté jednotky. Aby sa Miškin stav mohol zlepšovať, je nevyhnutná liečba kmeňovými bunkami. Problém je v tom, že náklady na liečbu sú vysoké a Miška je odkázaná na finančnú výpomoc. Práve z tohto dôvodu sa organizátori Behu v lodičkách rozhodli, že tento rok poputuje výťažok z akcie práve mladej bojovníčke.

A čo má s tým všetkým spoločné komička Evelyn? Ochotne prijala možnosť stať sa tvárou 4. ročníka tejto udalosti a pomôcť osobe, ktorá to naozaj potrebuje. Známa blondínka sa prvého stretnutia s Miškou mierne obávala. „Prišla veľmi zlatá dievčina, normálna čajočka. Vraví sa, že nemáš nikoho ľutovať. Ale ľutuješ, lebo vidíš mladú babu, ktorá bola určite fresh a plná plánov a zrazu… Toto?! Nesie to hrdinsky s úsmevom, ja si neviem predstaviť, čo by som robila. Mám dobrý pocit, že môžem niekomu aktívne pomôcť,“ vyjadrila sa Evelyn v rozhovore pre Magazín Eva.

Tak čo, dámy, obujete si v nedeľu lodičky a idete do toho? Nezaberie vám to veľa času a pri srdci vás zahreje pocit, že ste urobili naozaj dobrú vec. Beh v lodičkách je síce symbolický, no poukazuje na silu ženy, ktorá toho toľko ustojí, hoci je na vysokých opätkoch. Denne bojujeme s toľkými problémami, a aj keď si líhame s plačom, zobúdzame sa s úsmevom, aby sme v našom boji pokračovali ďalej. Za našu rodinu, lásku, kariéru. Nevzdávajte sa, ako to neurobila ani Miška!

Miška záhadne ochrnula na Cypre

Mišku podporuje rodina a dobrí ľudia

 

View this post on Instagram

Kto by to bol povedal že moja tvár sa stane niečoho tvárou 😂 ale tak to je ⭐️ Som veľmi šťastná že je to práve Eva – Beh v Lodičkách 💃🏼 charitatívna záležitosť – krásna vec – tak naozajsky 💛 Tento rok budeme zbierať peniažky rozkošnej Miške – ( ps: Miška čawkooo už sa tešim kedy sa zase stretneme :-* Miška ochrnula na Cypre – je to pre mňa hrdinak, že to zvládla, hlavne psychicky 💛 okrem toho že jej všetci držíme palce chceme sa jej vyzbierať na liečbu kmeňovými bunkami, sby mohla zas fungovať ako správna čaja ;) Lietať po obchodoch, kávičkách a možno o rok dva s nami pobežať na #highheelsrun Tak som chcela dať vedieť že 25 septembra pobežíme v lodičkách pre ňu 👌🏻 ps: nebojte je to iba 140 metrov 😜 viac na www.behvlodickach.sk a ak by ste chceli podporiť Mišku hneď tak štukajte na : www.bojovnicka.net Teším sa na vás papulky 😘😘😘#behvlodickach

A post shared by Evelyn (@evelynjefresh) on

Zdroj: tvnoviny.sk, bojovnicka.net | Foto: Instagram, Facebook