Prázdniny sa oficiálne začali a vy, vaše kamarátky či deti majú pred sebou dva mesiace sladkého ničnerobenia. V prípade, že sa však nechystáte premárniť tento čas flákaním sa po festivaloch či kúpaním v bazéne a chcete leto využiť na privyrobenie si, máme pre vás zopár tipov.

 

Hľadajte a skúšajte ešte pred prázdninami

Či už ste to stihli toto leto alebo sa vám to podarí až budúce, snažte sa porozhliadnuť po nejakej študentskej brigáde či stáži ešte pred koncom školského roka. Budete tak mať väčší prehľad a tiež väčšiu šancu, že si nájdete vhodné miesto. Mnoho pracovných agentúr ponúka aj krátkodobé brigády pre študentov, kde sa dá celkom dobre zarobiť. Okrem vlastných webových stránok majú tieto agentúry aj facebookové profily, kde pravidelne aktualizujú ponuky práce.

Dobrým zdrojom okrem toho bývajú aj rôzne skupiny na Facebooku, kde môžete inzerovať nielen dopyt, ale aj ponuku práce.

Pri hľadaní brigády jednoznačne platí, že treba byť aktívny a hľadať na viacerých miestach. Rozhodne nečakajte, že vám možnosť zárobku spadne rovno z neba.

Aký typ brigády si zvoliť?

Dnes je väčšia možnosť nájsť si spôsob privyrobenia ako v minulosti. Nemusíte sa obmedzovať iba na zber marhúľ či kukurice, čo bývalo kedysi najčastejším typom brigády. Inzertné portály ponúkajú rôzne miesta, ako operátor výroby, butiky s oblečením tiež na leto hľadajú nové posily a porozhliadnuť sa môžete aj po miestnych kúpaliskách, kaviarňach či reštauráciách. V kurze sú aj ponuky call centier, kde si okrem peňažného prilepšenia môžete vycibriť komunikáciu a predajné zručnosti, čo nikdy nie je na škodu.

Dobrou možnosťou je aj práca animátora v detskom tábore. Ak máte organizačné zručnosti, schopnosť zvládnuť pobláznené a zaujať znudené decká, je to niečo pre vás. Naviac okrem zárobku, určite si domov odnesiete aj super zážitky.

Niektoré podniky ponúkajú študentom možnosť využiť poznatky zo štúdia počas stáže. Ich jedinou nevýhodou je, že väčšina z nich je len slabo alebo vôbec neplatená.

Či už sa rozhodnete tráviť leto brigádovaním alebo si ho vychutnáte naplno s priateľmi, rozhodne vám prajeme, aby bolo nezabudnuteľné. :)

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk