Konkurzy do najväčšej československej speváckej súťaže sú v plnom prúde a podľa očakávaní prinášajú okrem radosti aj množstvo sklamaní. To však nebolo ani zďaleka prípadom mladého rapera Jána, ktorý pred porotu predstúpil so zdrvujúcim príbehom o smrti jeho matky. 17-ročný Žilinčan po predvedení vlastnej tvorby postúpil. No menej sa už tešil jeho otec, ktorý prišiel Jána na kasting „podporiť“.

„Keď som mal 11 rokov, dozvedel som sa o tom, že mi zomrela matka,“ začal v dokrútke rozprávať o najhorších chvíľach v živote 17-ročný Ján. Zlú správu mu priniesol jeho spolužiak. Kameru za sebou tak zaviedol na miesto, ktoré pre jeho život veľa znamená: „Sedel som tu a premýšľal nad ňou. Zrazu ma začali napadať rýmy. Na tomto kopci sa začal môj príbeh.“

Nepredstaviteľná vlna emócií, ktorá prišla po strašnej skúsenosti, z Jána postupne urobila umelca a svoj talent sa rozhodol prísť predviesť porote Superstar. Veril, že by za to naňho bola matka hrdá. Pred cestou na kastingové vystúpenie sa preto prišiel prihovoriť na jej hrob. „Neviem, prečo sa to stalo. Ale otec mi drží palce. Dúfam, že ty mi ich držíš tiež.“

Ján sa na deň D ukázal na kastingu spolu so svojou priateľkou a otcom. Tí jeho vystúpenie sledovali zo zákulisia. „Hlavne nech mu nedajú ten papier, panebože!,“ na prekvapenie všetkých otec prevrátil očami počas dojemnej piesne, hovoriacej o smrti jeho ženy, na čo sa Jánova priateľka len neurčito zasmiala.

Song v sebe niesol jasný odkaz – keď sa dokázal z ťažkých depresií po smrti matky dostať 11-ročný chlapec, musí to dokázať každý. Porotcom sa hľadali slová len ťažko. Neprajný otec mal však jasno v tom, čo by mali urobiť: „Pošlite ho domov, chlapci!“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Leoš Mareš Jána v postupe nepodporil, na čo sa jeho otec začal okamžite so zaťatými päsťami tešiť. Už omnoho menej sa mu páčili súhlasné „áno“ od Patricie Pagáčovej a absolútne nadšeného Mariána Čekovského. Ján tak na postup potreboval len jediný hlas. Od kata poroty Pavla Haberu sa ho však nedočkal – podľa neho totiž mladík Superstar k životu vôbec nepotrebuje, pretože je psychicky omnoho ďalej než väčšina súťažiacich.

Škodoradostný smiech, ktorý v tej chvíli spustil Jánov otec, musel prebudiť zhnusenie v mnohých divákoch za televíznymi obrazovkami. Zmrzol ale v momente, keď Monika Bagárová po chvíľke premýšľania napokon pustila Jána do ďalšieho kola. Ten bol od šťastia celý bez seba a chcel sa oň podeliť so svojimi blízkymi.

„Som ti povedal, že keď ti to dajú, máš to vrátiť!,“ muž sa namiesto gratulácie osopil na syna, narážajúc na postupové kartičky. „Sorry, ale nemôžem,“ odvetil vysmiaty Ján. „Toto stanovanie tu dva dni, to je život… Paráda,“ zafrfľal si namrzený otec, kým raper, ktorý si ho už vôbec nevšímal, objímal svoju priateľku.

Mnohí diváci otca za protivný prístup kritizovali a odsudzovali, avšak zdroj zo zákulisia napokon uviedol celú vec na pravú mieru: „Jánov otec si myslí, že to, že na kastingu jeho syn postúpil, bol vrchol jeho kariéry a v ďalšom kole už vypadne. A tak to považoval za zbytočné. A taktiež cestovanie, čakanie, skúšky a nakrúcanie sa mu zdalo časovo náročné a už by to nerád absolvoval.“

Vzhľadom na to, že je Superstar predovšetkým o speve, je Jánovo vypadnutie v ďalšom kole veľmi pravdepodobné. Samotná Monika Bagárová povedala, že netuší, čo bude mladý Žilinčan v divadle robiť, čím súhlasila s Patríciou Pagáčovou, podľa ktorej rap do Superstar nepatrí. Napriek tomu však chlapcovi so silným životným príbehom mnohí držia palce – možno o to viac, že na jeho strane v tejto veci nestojí ani jeho vlastný otec.

Jánovo vystúpenie (úplne posledné v prvej časti šou) si môžete pozrieť v archíve Superstar TU!

Zdroj: Pluska.sk, TV Markíza | Foto: TV Markíza