Eva to na statku už od prvého dňa nemala jednoduché. Hneď v prvých hodinách šou bola označená za najinteligentnejší článok tímu, čo pre mnohých súťažiacich vyslalo zlý signál a jej nadradenosť sa pokúšali diskriminovať urážkami a výsmechom. 

Inak tomu nebolo ani v deň Evinho odchodu. Počas raňajok sa farmárka dostala do hádky s Alex, Giulianou a Minhom. Tí majiteľke psa menom Dibuk naznačili, že nezvláda jeho výchovu, a navrhli jej, aby ho na noc zaviazala mimo spoločnú spálňu, čo sa stretlo s negatívnou odozvou. „Ak navrhnete riešenie, ktoré nehraničí s týraním zvieraťa, tak ho prijímem,“ ohradila sa Schwardy. To ale nebola posledná kvapka 49-ročnej Košičanky.

Natlák počas celého dňa…

Ďalšia rana Evu čakala v momente, keď ostatní farmári pracovali s hospodárom Martinom a ona mala na starosti kuchyňu. Po ich návrate ich totiž zarazil fakt, že nebol pripravený obed, čo jej dali okamžite vyžrať.

„Pribehla rozčúlená Alex a začala sa domáhať obeda, a začala sa ho domáhať hneď,“ Schwardy neskrývala svoje rozhorčenie po tom, čo jej uštedril pár ostrých slov aj večne kľudný Michal. Neskôr názor vyjadrila i farmárka týždňa. „Myslím si, že keď Eva a Natália boli v kuchyni od obeda, tak mohli nám spraviť ten obed, ale podľa mňa určite trucovali a naschvál nám ho nespravili,“ ohradila sa Alex. 

3. Posledná kvapka a útok na Šimona

Poslednou krízou sa stalo vyjadrenie pracovitého Šimona, ktorý ju označil za najmenší prínos pre Farmu. Tieto slová Evu, ktorá stála za väčšinou navrhnutých projektov, naštvalo do nepríčetnosti a do mladíka hodila keramický hrnček.

„Tupci jedni primitívni,“ Eva následne nariekala v spálni,  „Urážať sa nenechám nikým z nich“. Zatiaľ čo sa Schwardy zvíjala v žiali, ostatní súťažiaci polemizovali o jej psychickom stave. Niektorí dokonca načrtli aj možnosť, že sa Eva od začiatku potýkala so šikanou.

Eva neskôr uviedla i dôvod, prečo neudržala svoj hnev na uzde práve po na prvý pohľad nevinnej vete. „Tá posledná urážka možno nebola tá najhoršia zo všetkých, len bola tá prvá nad čiarou,“ zamýšlala sa.  „Ráno ma označili za zlú osobu, na obed ma podozrievali, že sabotujem a teraz sa striedali v urážkach a ponižovaní,“ plakala sklamaná biologička.

Šikana alebo krutá pravda?

To, že sa inteligentná Košičanka ocitla pod častokrát neoprávneným nátlakom celej skupiny, neskôr uznal aj samotný Šimon. „Všetci sme na ňu tlačili, takže ak to bude kukať, chcem sa jej ospravedlniť,“ povedal do videoodkazu po tom, čo Eva opustila Farmu.

Podobné taktiky sme pritom mohli vidieť už v predchádzajúcich sériách, kedy sa farmári rozhodli sabotovať silnejšieho hráča tým, že ho doslova priviedli na dno svojich síl. Myslíte, že to bol aj Evin prípad? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj/Foto: Voyo.markiza.sk