Od stredy 3. marca vošli do platnosti nové sprísnené opatrenia, zrodené z niekoľkodňového rokovania premiéra Igora Matoviča s viacerými odborníkmi. Dotýkajú sa rodičov menších detí, pendlerov, ale taktiež ostatných občanov, opúšťajúcich svoje domovy za rôznymi účelmi. Práve tieto výnimky majú teraz kontrolovať policajné zložky, avšak s novinkou, ktorá môže mnohé ovplyvniť.

Zákaz vychádzania počas núdzového stavu zahrňuje niekoľko výnimiek. Opustiť domovy môžete napríklad kvôli ceste do zamestnania, sprievodu dieťaťa do školského zariadenia, na nákup potravín či návštevu lekára.

polícia

Za každých okolností by ste mali pri sebe nosiť potvrdenie o nutnosti vychádzky a tiež negatívny test na covid-19 – toto sú potrebné dokumenty, akými by ste sa pri prípadnej policajnej kontrole mali vedieť preukázať.

Prekvapiť vás môžu aj bežne pôsobiaci civilisti

Od 3. marca do ulíc vyrážajú predstavitelia zákona, ktorí vám ale môžu udeliť pokutu aj bez uniformy. ,,Od stredy budú v teréne okrem policajtov v služobnej rovnošate aj policajti v civilnom odeve,” rezort informuje o zásadnej úprave podmienok pre kontrolu dodržiavania opatrení.

Kontrolóri sa zamerajú na miesta so zvýšenou koncentráciou ľudí, ako nákupné strediská, železničné stanice, nástupišťa, potraviny, drogérie, zásielkovne, odberné miesta a podobne. Zaujímať ich tiež bude dodržiavanie zákazu vychádzania na hlavných cestných ťahoch a hraniciach okresov so zhoršenou epidemiologickou situáciou a najmä dôvody pohybu osôb v čase zákazu vychádzania.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky | Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Pexels.com