Kým deň bez kávy si mnohé z nás nedokážu ani predstaviť, neuveríte, aký negatívny vplyv má táto čierna čarodejka na naše telo. Ženy z rodu Gilmorovcov jej denne vypili hektolitre, ,,priatelia” pri nej dokázali presedieť celé hodiny a my? My bez nej jednoducho nedokážeme fungovať!

Ako sa zdá, kofein má zrejme blahodarne účinky na naše mozgové závity i celkové prebudenie mozgu, no v prípade, že denne vypijete tri a viac šálok tohto megasupertrupermňamdokonalého moku, koledujete si poriadny prúser. Podľa štúdie švédskych vedcov totiž spolu veľmi úzko súvisí konzumácia kávy, a teda obsiahnutého stimulantu kofeínu v tele a zmenšovanie poprsia! Tiež sa pýtate, že o čo do pekla ide?!

Švédska onkologička Helena Jernstroem, ktorá pracuje na výskume genetických a rizikových faktorov rakoviny prsníka, náhodou zistila spojitosť medzi pitím kávy a zmenšovaním poprsia. V jej dotazníku, v ktorom bolo zahrnutých 300 žien zistila, že konzumácia 3 a viac šálok kávy denne zapríčiňuje tento reduktívny proces, pričom čím viac kávy denne vypijete, tým sa zrýchľuje. Avšak nie, skutočne sa nemusíte obávať, že by sa vám hrudník pod náporom kofeínu celkom vytratil.

Sami vedci totiž pripúšťajú, že nemajú celkom jasno v najdôležitejšej otázke výskumu, a to v číselnom vyjadrení toho, aký objem kávy zapríčiní určitú hmotnostnú ujmu vášho poprsia za určitý čas. Taktiež si treba uvedomiť, že každá máme určité gény a predispozície, ktoré neoklame ani čas, ani káva. :)

Preto kašlite na všetky čierne myšlienky a pokojne si doprajte vašu rannú dávku bez depresívnych stavov s otázkou, čo si v lete vložíte do vrchného dielu plaviek. Nazdravie! :)

Video k článku si môžete pozrieť >>>TU<<<

Zdroj/Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Deny
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)