Pred viac ako rokom ovládla virtuálny svet Modrá veľryba. Spomínate si? Samozrejme, že áno – zabudnúť na hru, ktorá vraj mala na svedomí desiatky ľudských život sa nedá len tak, napriek tomu, že je už okolo nej dlhšie ticho. Toto pokojné obdobie bez internetových samovrážd sa ale aktuálne snaží narušiť nová nezmyselná záležitosť nazvaná Momo!

Prečo toto niekto vymyslí? Podobnú otázku si zrejme položíte aj vy. Internetom totiž koluje ďalšia hra, ktorá u človeka so zdravým rozumom pochopenie určite nenájde. Konkrétne sa šíri po sieťach aplikácie WhatsApp.

Názov novej samovraždnej hry je Momo a jej symbolom je strašidelná ženská tvár s vypleštenými očami, akú častokrát vidíme v hororových scénach. Výzva najprv začala na Facebooku a spočívala v tom, aby jeho užívatelia kontaktovali neznáme číslo práve s fotkou desivo vyzerajúcej ženskej. Keď tak urobili, zrazu ich telefón zaplavili agresívne správy.

Médiá dokonca uvádzajú, že obsah správ prinútil isté 12-ročné dievča z Buenos Aires k samovražde. Dôkaz o tom, či bola na vine naozaj výzva Momo, ale nemajú. Hre už údajne podľahli decká najmä v Latinskej Amerike, no úspechu sa teší aj vo Francúzsku či Nemecku. Kto má na svedomí tento psychopatický špás, veru nevedno. Normálny však zrejme nebude. Čo je dôležité, buďte na internete ostražité a hlavne, ak máte deti, dávajte pozor, na čo klikajú a s kým komunikujú. Momo je zrejme nebezpečnejšia hra, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Ako vyzerá strašidelný obrázok z hry Momo, si môžete pozrieť — TU —

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: YouTube, depositphotos.com