Ženská pleť je veľmi citlivá. Každodenné maľovanie, chladné počasie či naopak spálenie sa od slnka jej vôbec nepridáva na pohode”. O nutnosti odličovania sa vždy pred spaním ani nebudeme hovoriť, pretože veríme, že ho každá žena pravidelne dodržiava. Dôležité je však vedieť správne sa odlíčiť. Viete ako na to?

Večerné odličovanie patrí k najzásadnejším rituálom, ktoré by mali ženy vykonávať každodenne. Prekážkou by nemalo byť ani ponocovanie či divoké párty, po ktorých ste zrelé nanajvýš na vytúžený spánok. Je dôležité myslieť dopredu, pretože nesprávna starostlivosť o pleť sa prejaví až o niekoľko rokov, no vtedy už môže byť neskoro. Vyvarujte sa zbytočným chybám pri odličovaní a aj v strednom veku budete mať stále pleť ako dvadsiatka.

Oči sú najdôležitejšie!

V posledných rokoch sa zdôrazňuje najmä dôkladné odstránenie make-upu. Áno, dôležité je aj to, no najzásadnejšou časťou vašej tváre sú oči. Prečo? Pretože ich nesprávnym odličovaním si môžete natrvalo poškodiť pleť v ich okolí! Ak ste si doteraz naniesli na tampón odličovacie mlieko a drhli ním mihalnice a okolie očí, okamžite to zmeňte. Práve takto si spôsobujete nechcené vrásky! Koža okolo očí je najcitlivejšia a práve týmto spôsobom ju zbytočne naťahujete, dráždite a lámete si aj mihalnice. Správnym postupom je aplikovanie malého množstva mlieka na prst. Ten priložte na mihalnice a krúživými pohybmi ho do nich rozotierajte. Následne iba obyčajným tampónom jemne zotriete zvyšky rozpustenej špirály. Ak nepoužívate mlieko, ale odličovaciu vodu postup je podobný. Nanesiete ju na tampón, ten potom priložíte na oči a necháte dlhšie pôsobiť. Jemnými pohybmi, ktoré smerujú odhora nadol odstránite špirálu. Ak vám postup stále nie je jasný, na konci článku nájdete video.

Nezabudnite na vyčistenie pleti

Až po dôkladnom odstránení špirály prejdite na pleť. Veľký boom zažívajú micerálne vody. Vďaka svojmu zloženiu vedia odstrániť make-up naozaj dôkladne a hodia sa pre všetky typy pleti. Naneste vodu na tampón a krúživými pohybmi odličujte, smerujte však od stredu tváre k bokom. Ak si dokresľujete obočie, nezabudnite ho vynechať. Aplikovanie vody v tomto prípade nestačí, najmä ak používate väčšiu vrstvu make-upu. Môžete však vyskúšať rôzne gély alebo peny. Tých stačí naniesť na tvár iba malé množstvo a krúživými pohybmi vyčistiť pleť. Nezabudnite ju dôkladne opláchnuť vodou. Výbornou bodkou za odstránením make-upu a nečistôt je použitie nočného krému či oleja na tvár, ktoré vám dodajú dostatočnú hydratáciu.

Pozor, odličovacie obrúsky nie sú na každodenné používanie! Sú agresívnejšie a môžu vám pleť dráždiť a vysúšať. Tak isto detské obrúsky vám neodstránia všetky nečistoty.

Foto: Pinterest

Video: Youtube