Aj vy zvyknete občas zdvíhať telefón neznámym číslam a potom sa nestíhate čudovať, čo všetko vám dokážu ponúknuť, či aké informácie sa z vás snažia vymámiť? V tom prípade by ste mali zbystriť pozornosť! V Amerike a Kanade sa totiž rozšíril nový druh podvodu, ktorý stihol doraziť už aj na Slovensko.

Ak patríte medzi tých, ktorí z času na čas zdvihnú aj cudzie telefónne číslo, majte sa na pozore. Podstatou celého problému je, že podvodníci chcú získať vašu hlasovú vzorku, a teda konkrétne slová. Vyzerá to asi takto – zdvihnete telefón a vybafne na vás automat, ktorý vám dá ponuku. Avšak vy nemáte šancu ani len zaprotestovať. Po „najlepšej“ ponuke príde zásadná otázka, a to „Počujeme sa dobre?“. Tu by ste mali okamžite zložiť. Ak totiž odpoviete „áno“, vašu odpoveď si nahrajú a nahrávku upravia tak, aby to vyzeralo, že ste s ponukou súhlasili! A problém je na svete.

Odrazu ste zamotaná do platenia rôznych poplatkov a netušíte prečo, keď ste žiadnu ponuku neprijali. Prijala-neprijala, podvodníci sú jednoducho vynaliezaví. Dávajte si preto pozor, aké hovory prijímate a ak nemusíte, neznáme čísla radšej nedvíhajte. Vyhnete sa tak možno mnohým problémom.

Zdroj: Interez.sk | Foto: Instagram