Nemusíme byť ukážkové „nákupné maniačky“, aby sme chápali, ako je pre nás slušný outfit dôležitý. Správne vybrané kúsky odevu môžu zvýrazniť naše prednosti, no taktiež skryť malé nedostatky. Vďaka tomu môžeme vyzerať vyššie, štíhlejšie viac… vyvinuté. Alebo aj naopak, nevhodné šaty dokážu zdeformovať aj vyslovene ideálnu postavu. Aký je vlastne rozdiel medzi úchvatným trendy vzhľadom a totálnym trapasom? Odpoveď znie: V NEPATRNÝCH DETAILOCH.

Výberom oblečenia môžeme veľa získať, ale aj stratiť. Zozbierali sme pre vás najčastejšie chyby, ktorým by ste sa mali rozhodne vyhnúť.

1. Skrátené voľné nohavice

Skrátené voľné nohavice vám rozdeľujú siluetu, takže vaše nohy vyzerajú kratšie. Navyše, voľné, postupne rozširujúce sa strihy nohavíc z vás urobia jeden veľký trojuholník. Ak ale chcete mať tento kúsok silou mocou v šatníku, mali by ste si vybrať model zospodu nastrihnutý, ktorý pekne odhaľuje členok a tým predlžuje nohu.

2. Šaty bez zvýrazneného pásu

Šaty bez zvýrazneného pásu vyzerajú ako vrece, a preto môžu zničiť aj najkrajšie tvarovanú postavu. Zbytočne pridávajú objem v tých najmenej očakávaných a žiadaných miestach. Je preto lepšie uprednostňovať jemne priliehavé šaty s pásom, ktorých strih zvýrazní krásne tvary vášho ženského tela.

3. Skrátené zvršky odhaľujúce bruško

Moderné skrátené tričká, krátke vesty a bundy vyzerajú skvele na obrázkoch v časopisoch či na profilovkách na Instagrame. Pri reálnom nosení ale často odhaľujú práve tie časti vášho tela, ktoré je lepšie nechať skryté. Navyše, ak sa v takomto oblečení posadíte, nahé bruško bude vyzerať ako kopa sadla pod kožou. Kúpte si oblečenie, ktoré zakryje brucho a nechajte si skrátené tričká pre na vašu ďalšiu dovolenku na pláži.

4. Pruhované nohavice

Pruhované nohavice sú veľmi chúlostivou súčasťou každého šatníka. Často sa pruhy v oblasti bokov a zadku roztiahnu, takže celkovo vyzeráte širšie. Zvoľte si preto nohavice bez veľkých vzorov. Naopak, niektoré malé grafické prvky môžu ukryť drobné nedostatky tela. Navyše, vďaka takému modelu určite vyniknete v každej spoločnosti.

5. Lesklý odev

Nie je nič zlého, keď si dáte blúzku s malými korálkami alebo sveter s perličkami. Avšak, vo vysoko lesklom tope vyzerá žena ako rytier v žiarivom brnení. Okrem toho, lesk zvyčajne zdôrazní práve problémové partie. Ak chcete vyniknúť v dave, vyberte si blúzy s jasnými obrázkami alebo obrázkami zodpovedajúcimi farbám vášho vzhľadu. Týmto spôsobom posilníte svoju individualitu a vyhnite sa zbytočnému pridávaniu centimetrov.

6. Dvojfarebné nohavicové kostýmy nesprávnej veľkosti

Vo všeobecnosti vyzerajú nohavicové kostýmy na ženách krásne. Pekne rysujú figúru a  zdôrazňujú ženskosť a krehkosť. Kostým by vám mal presne sedieť- nemôže byť príliš voľný, ale ani príliš tesný. Určite uprednostnite oblek v jednej farbe pre harmonickejší vzhľad. A nezabudnite dokončiť svoj outfit s lodičkami na opätkoch, aby vaše nohy vyzerali dlhšie.

7. Nohavice s výrazným vzorovaním

Nohavice so vzorom môžu oživiť a vhodne opticky rozbiť akýkoľvek čiernobiely vzhľad. Je však lepšie vyhnúť sa veľkým vzorom na tkanine, pretože narúšajú proporcie siluety a zväčšujú nohy. Vyberte si nohavice, ktoré budú ladiť s farebnými doplnkami. Napríklad čierne pruhy po stranách spôsobia, že vaše nohy vyzerajú štíhlejšie.

8. Kontrastné farby

Kontrastné farby v oblečení rozdeľujú telo na obdĺžniky, čo spôsobuje veľký kontrast medzi bokmi a pásom. Pri výbere farebnej schémy sa pokúste vyrovnať odtiene. To pomôže skryť nedokonalosti a zvýrazniť prednosti vašej postavy. Navyše to zabráni tomu, aby horná aj spodná strana vyzerali priveľmi mohutne.

9. Priveľké oblečenie

Obrovské tričká, vyťahané svetre a veľké bundy vyzerajú vždy dobre… na extrémne obéznych ľuďoch. Ale ak si ho oblečie ,,normálna“ žena, akoby kričalo: „Moja práčka mi natiahla sveter!“ prípadne: „Pozrite sa, ako som schudla!“ Nevyberajte si príliš voľné oblečenie. Je lepšie si vybrať šaty podľa vašej veľkosti s vhodným strihom.

10. Vyblednuté  džínsy

Obchody sú priam zahltené štýlom vyblednutých a zapraných džínsov. Je však lepšie sa im vyhnúť. Vďaka kontrastu tmavého a svetlého odtieňa budú boky vyzerať väčšie a masívnejšie ako sú. Ak chcete vyzerať štíhlejšie, vyberte si modré džínsy jedného odtieňa. Ponechajte vyblednutý dizajn pre dievčatá s veľkosťou XS.

11. Oblečenie s horizontálnymi pruhmi

Ak nie ste dievča s extrémne vychudnutou postavou, oblečenie s horizontálnymi pruhmi na vás nebude vyzerať pekne. Bude vám zbytočne pridávať kilogramy. Kontrastné čiary vyzerajú oveľa lepšie a správne zvýraznia tvar. Napríklad línie v tvare ,,V“ v oblasti výstrihu opticky zväčšia vaše prsia a pôvab vašich ženských kriviek.

12. Blúzky s veľkým vzorom

Veľký vzor spôsobuje, že vaše telo vyzerá ako štvorec, takže ho viditeľne zhoršuje. Navyše, vzor sa niekedy roztiahne alebo tkanina nesprávne obopne telo, čím sa zmenia vaše proporcie. Uprednostnite radšej napríklad blúzky s jemným odtieňom a so zvýrazneným golierom. Taktiež si môžete vybrať oblečenie s jemným vzdorovaním na rukávoch či v oblasti drieku. Budete vďaka tomu vyzerať štíhlejšie.

13. Maxi sukňa

Maxi sukne vyzerajú pekne na chudých vysokých dievčatách. Avšak, dievčatá, ktoré sú moletnejšie, môžu vyzerať v tomto type odevov ešte väčšie. Tiež by ste nemali zabúdať na večné pravidlo módy: ak odhaľujete hornú časť vášho tela, mali by ste zahaliť nohy a naopak. To znamená, že ak si vyberiete upnutú blúzku s dlhými rukávmi, je lepšie kombinovať ju s krátkou sukňou. Ak úplne zahalíme telo, to stratí svoju eleganciu.

14. Dlhé svetre a vesty univerzálnej veľkosti

Pletené vesty a svetre s neurčitými rozmermi s natiahnutými okrajmi sú dobré pre udržanie tepla v zime. Zvyčajne tento model skracuje vďaka svojej neforemnosti nohy. Žena v takomto oblečení vyzerá ako beztvarý duch. Vyberte si svetre vo svojej veľkosti, ktoré vám dobre sedia najmä v oblastiach ramien a nemajú voľné rukávy.

Tak čo? Ste prekvapená? Našli ste tam aj svoje obľúbené kombinácie, o ktorých ste doteraz bola skalopevne presvedčená, že v nich vyzeráte neodolateľne? Napíšte nám o tom! Alebo, ešte lepšie, pošlite selfie! :)

Zdroj: brightside.me | Foto: brightside.me; pixabay.com; flickr.com