Polícia Slovenskej republiky sa momentálne zaoberá prípadom krádeže a zneužitia osobných údajov cez internet. Obeťou je žena, naivne veriaca, že sa stala výherkyňou lukratívnej súťaže – jej prístup by sa mal pre mnohých ľudí stať výstrahou!

Pani z Medzilaboriec sa zúčastnila súťaže na sociálnej sieti Facebook, zjavne si však všetky potrebné náležitosti vopred neoverila. Keď jej totiž v schránke správ pristála pošta od údajného usporiadateľa, tvrdiaceho, že vyhrala záhradný set v hodnote 532 eur, nezaváhala ani na okamih a podvodníkovi uverila.

pocitac facebook

Páchateľ sa mal žene ospravedlniť kvôli nedostupnosti tovaru s tým, že ako náhradu jej pošle hotovosť priamo na účet. Vyžiadal si teda údaje o bankomatovej karte spolu s autorizačným kódom na potvrdenie prevodu. Po tomto kroku jej okamžite zmizla z účtu čiastka 300 eur.

Pani sa ani po prvom očividnom prešľape nepoučila

Neznámy odvážlivec zašiel ešte ďalej, keď od dúfajúcej Slovenky vypýtal ďalšie dáta. ,,Páchateľ toto konanie oznámil ako omyl a pani uviedol, že ,,omylom“ stiahnuté peniaze ako aj samotná sľúbená suma za výhru jej budú okamžite vložené na účet po tom, ako pani pošle ešte jeden autorizačný kód. Opäť neváhala a údaje poslala znovu. Jej slepá dôverčivosť ju tak pripravila celkovo o 600,-Eur,” informujú predstavitelia zákona, ktorí len neveriacky krútia hlavou nad tým, ako je možné, že niekto v dnešnej dobe odošle cudziemu človeku tak citlivé súkromné informácie.

Prípady falošných súťaží na internete, žiaľ, nie sú vôbec ojedinelým javom. Práve preto policajti upozorňujú, aby sme si pri prijatí akejkoľvek podozrivej správy o výhre vždy skontrolovali všetky detaily a za žiadnych okolností neodovzdávali údaje priamo z bankomatovej karty! Zároveň je vhodné sledovať stránky, venujúce sa podobným internetovým hoaxom, aby sme sa nestali obeťou trestného konania.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

policia SR status

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky | Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Pixabay.com