Od dnešného rána sa na sociálnych sieťach priam hemží odkaz, ktorý vás láka kliknúť a vyzdvihnúť si kupón v hodnote 100,- Eur, ktorý sa dá minúť v obchodnom reťazci Tesco. Ide však o podvod, buďte preto opatrné!

Určite ste si aj vy všimli tento, na prvý pohľad lákavý odkaz, prípadne ste dostali pozváku od niektorého z vašich facebookových priateľov. Dajte si však pozor a neklikajte naň! S najväčšou pravdepodobnosťou ide o podvod, dokonca si môžte zavíriť váš počítač.

Ako to funguje?

Na sociálnej sieti kliknete na odkaz, ktorý vás láka získať kupón v hodnote 100,- Eur úplne zdarma. Po kliknutí sa vám načíta stránka, kde vyplníte tri krátke otázky a rozpošlete žiadosť zopár svojím facebookovým priateľom, ktorých tiež chcete „obdarovať“. Následne by mal byť kupón váš.

tesco, tesco kupon, tesco kupon 100 eur

Netrvalo však dlho a už po pár hodinách rozpoznávali antivírusové programy túto stránku ako možnosť potencionálneho vírusu. Nejedná sa teda o žiadnu dobročinnosť obchodného reťazca Tesco, ale o pokus napadnúť váš počítač, prípadne získať informácie z testu, ktorý pre získanie kupónu musíte vyplniť.

Spoločnosť Tesco na svojich oficiálnych stránkach neuvádza, že by takáto kampaň prebiehala. O čo presne ide však zatiaľ nikto nevie.

Foto: Facebook