Nemilujú ju deti, ale aj dospelí! Nutella, jedna z najoľúbenejších sladkých pochúťok, bude pomaly stiahnutá z predaja kvôli tomu, že látky, ktoré obsahuje, môžu spôsobiť rakovinu. Prvé kroky k vymedzeniu z trhu predaja podniklo Taliansko. 

Agentúra European Food Standards Authority sa v máji snažila varovať ľudí pred kontaminovanými látkami, ktoré obsahuje sladká pochúťka Nutella. Látky sa nachádzali v palmovom oleji, ktorý sa používa pri výrobe tohto mimoriadne obľúbeného produktu.

O nežiadúcich účinkoch palmového oleja sa vraví už dlhšiu dobu. Problém nastáva v tom, že ak glycidyl estery mastných kyselín dosiahnú 200 °C, vytvárajú sa karcinogénne látky. A práve tento postup sa využíva pri veľkom množstve produktov, ktoré v sebe obsahujú palmový olej, tvrdí European Food Safety Authority.

Palmový olej je už dlhú dobu spájaný i s výrazným poškodzovaním životného prostredia. Všetko sa však točí okolo peňazí. Palmový olej je lacnejší ako iné varianty a pre spoločnosť je podstatne výhodnejšie ho používať. Avšak, aká je cena zdravia?

Zdroj: independent.co.uk | Foto: pixabay.com, Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Dominika S.
Som beznádejná milovníčka módy, varenia, cestovania a mačiek. No mojom najväčšou láskou je písanie vo všetkých rôznych formách- od čarbania do zápisníka až po blogovanie na internete. Rada inšpirujem a takisto sa rada nechávam inšpirovať.