Patríte medzi tie ženy, ktoré považujú kúpeľňu za čisto funkčnú miestnosť, pri ktorej sa netreba priveľmi zaťažovať jej dizajnom? Alebo si myslíte, že kúpeľňa musí byť pekná, pretože v nej trávite dosť veľa času na to, aby ste sa tam cítili neútulne? A viete čo? Na tom teraz ani nezáleží, nech patríte do ktorejkoľvek skupiny, môžete sa zoznámiť s najnovšími trendmi, ktoré sú dnes v kúpeľniach veľmi žiadané. Čo to je?

 

Neutrálne farby

Neutrálne farby sú najväčším trendom dnešných kúpeľní. Či sa rozhodnete pre čistobiely obklad alebo kombináciu bielej a sivej, šedej či čiernej, neurobíte krok vedľa. Nemusíte sa báť, že to bude vyzerať chladne, ba priam neosobne, pridáte tam kovové a drevené prvky a tie to oživia.

Prírodný kameň alebo betón

A čo s podlahou? Trendy je prírodný kameň alebo pohľadový betón. Pohľadový betón je prvok z industriálneho štýlu, ktorý znovu zažíva veľkolepý návrat. Nielen v kúpeľniach, ale aj v celkovom dizajne bývania.

Drevo a kov

Drevo je ideálnym materiálom, ktorý vdýchne život týmto neutrálnym farbám. V kurze sú drevené obklady na stenu, drevený nábytok, či drevené rohože. Ideálna je kombinácia dreva a kovu. Kov by mal byť samozrejme v teplých farbách ako meď, bronz či mosadz.

Vane a sprchové kúty

Sprchové kúty sú out. Teraz sú trendy priestranné sprchové zásteny s presklenými dverami a tiež moderné vane. Ale nie rohové, také minimalistické v bielych alebo čiernych farbách.

Industriálny štýl

Veľa prvkov, ktoré sa používa v dnešných kúpeľniach, našlo inšpiráciu v industriálnom štýle. Minimalistický a zároveň útulný, ktorý ťaží hlavne z veľký priestorov, vysokých stropov a presvetlených priestorov. Nebojte sa skúšať nové veci, vystúpte zo svojej komfortnej zóny a skúste menší experiment napríklad práve pri najbližšej rekonštrukcii kúpeľne.