Baví vás neustále stáť v kuchyni pri hrncoch a čakať, kým sa dovarí obed či večera? Určite nie, veď okrem varenia máte určite aj milión iných povinností. Preto je dobrým pomocníkom gazdiniek aj tlakový hrniec, ktorý urýchli čas prípravy jedla aj o polovicu. No s touto vymoženesťou sa spájajú aj isté riziká, a preto je veľmi dôležité dbať na správnu manipuláciu, pretože inak môžete dopadnúť veľmi zle. 

Príbeh mladej ženy Cassie by mal byť inšpiráciou a zároveň výstrahou pre všetky ženy, ktoré sa dostávajú do pravidelného kontaktu s tlakovým hrncom. Jej priateľ Mark chcel uvariť polievku a keďže nemali veľa času, použil práve tlakový hrniec. O 25 minút neskôr prišla Cassie do kuchyne, nesúc svojho malého syna na rukách, a videla, že polievka je dokončená. Zavolala na Marka, synčeka odložila do vedľajšej izby a išla pomôcť partnerovi. Mark otočil pretlakový ventil a začuli cvaknutie.

,,Vedela som, že veko je otvorené. O chvíľu ma niečo zasiahlo. Obarila som sa vriacou polievkou, ihneď som vykríkla od bolesti,” píše vo svojom príbehu Cassie. Jej partner sa držal za brucho, polievka ho zasiahla len tam. Cassie také šťastie nemala. Tekutina jej zasiahla hrudník, brucho aj ruky. Ihneď utekala do sprchy a zavolala záchranku. Odviezli ju do nemocnice, kde zistili, že utrpela popáleniny 3. stupňa! ,,Nikdy v živote som necítila takú bolesť. Keď si predstavím, že len 2 minúty predtým som mala na rukách svojho syna, ktorý mohol byť tiež zranený,” dodáva Cassie.

Tento príbeh by mal byť varovaním pre všetkých, že aj obyčajný pomocník na varenie vám môže zničiť telo, v horšom prípade vás môže aj zabiť! Buďte naozaj opatrné!

Cassie strávila v nemocnici niekoľko dní. Musela užívať lieky, inak sa tá bolesť nedala zniesť.

3

Marka horúca polievka zasiahla ,,našťastie” len do brucha.

4

2

Zdroj/Foto: Facebook/Cassie Hodges

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.