Možno sa vám to bude zdať čudné, no v roku 1992 sa jeden pár rozhodol, že si postaví vlastný ostrov. Wayne Adams a Catherine King chceli vyskúšať život mimo civilizácie a asi pol hodiny od Tofina (Britská Kolumbia), začali stavať plávajúci dom. Že je to nereálne?

Obdivuhodnému páriku sa podaril v skutku úžasný počin a do dnešného dňa pristavali k domu celkovo 12 veľkých platforiem, ktorými si rozšírili svoj životný priestor. Jeho farby sú, povedzme si úprimne” až extrémne bijúce do očí, čo však majiteľom vyhovuje. Kontrastujú na ňom tmavo ružové až purpurové a šedozelené odtiene.

Myslíte si, že život Catherine a Wayna sa odlišuje iba tým, že unikli civilizácií? Omyl! Oni a ich dve deti sa odtrhli aj využívaniu vodovodu či elektriny. Počas leta využívajú sladkú vodu z miestneho vodopádu a v zime zbierajú dažďovú. Elektrinu sa im občas podarí zachytiť vďaka solárnym panelom na streche domu a živia sa plodmi zo svojho sklenníka a plantáže, ktoré lemujú celý ostrov. Dokážete si predstaviť takýto život? :)

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Foto: Visualnews

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)