Ak ste mediálne známa osobnosť, vaše kroky sú mapované od vášho narodenia až do posledného výdychu. Čím tajomnejší odchod na večnosť, tým väčší dôvod na vyrábanie posmrtných konšpirácií a dohadov. Dôležitosť sa bude pripisovať každému slovu, ktoré ste kedy vyslovili a obzvlášť vašej poslednej vete.

Bola to otázka, vzdych či odkaz alebo varovanie pre niekoho? Bola to myšlienka, ktorú naučil život alebo len posledné slabiky, ktoré boli napísané na kúsok papiera tesne pred skonom alebo len posledný výkrik? Takto by sme mohli uvažovať aj pár rokov, isté však je, že nech je pravdivosť o takýchto tvrdeniach akákoľvek, nasledujúce osobnosti dali svetu zo seba to najlepšie čo mohli.

Bob Marley

Hviezda hudobného sveta svoje posledné slová zašepkala tesne pred smrťou synovi Ziggymu: „Za peniaze si život nekúpiš.“

Frida Kahlo

Frida Kahlo trpela rôznymi ochoreniami, no aj tak sa po jej smrti špekulovalo o samovražde. Jej posledné slová totiž zneli – „Dúfam, že odchod je šťastný a že sa nikdy nevrátim.“ Túto vetu však nevyslovila nahlas, bol to v skutočnosti záznam z denníka, ktorý spustil klebety o možnej samovražde.

Johnn Lennon

Keď Lennon vychádzal s Yoko z nahrávacieho štúdia, čakal ich pred ním Mark Chapman, ktorý na Johnna vystrelil. Po streľbe Lennon povedal: „Som zastrelený.“ A naposledy vydýchol.

Princezná Diana

Po naháňačke s novinármi vyhasol jej život pri tragickej autonehode. Dianine posledné slová odzneli pri medikovi – Xavierovi Gourmelonovi – „Bože môj, čo sa to deje?“

Walt Disney

Tesne pred tým než Disney zomrel na rakovinu pľúc, napísal na papier meno „Kurt Russel“. V tom čase bol Russel detskou hviezdou Disney štúdia.

Winston Churchill

Jeden z najväčších mužov 20. storočia a osobnosť politickej sféry, krátko pred padnutím do kómy povedal: „Som znudený zo všetkého,“ o deväť dní na to zomrel.

Ďalšie známe osobnosti a ich posledné vety

Ludvig van Beethoven

,,Tlieskajte, priatelia, komédia sa skončila.“

Salvator Dali

Kde sú moje hodinky?

Jimi Hendrix

Príbeh života je rýchlejší ako žmurknutie

Mozart

,,Chuť smrti mi sadla na pery. Cítim niečo, čo nie je z tohto sveta.“

Steve Jobs

,,Och, wow, och, wow, och, wow!“

Brittany Murphy

,,Mami, zomieram.“

Joe Dimaggie (Bassebalista a druhý manžel Marilyn Monroe)

,,Konečne uvidím Marilyn.“

Jack Daniel

,,Ešte posledný pohárik, prosím.“

Leonardo da Vinci

„Urazil som Boha a ľudstvo, pretože moja práca nedosiahla kvalitu akú mala mať.“

Zdroj: vintag.es | Foto: flickr.com