Hoci si Zuzana Čaputová ako prezidentka vodí naozaj výborne, za necelé dva mesiace vo funkcii už bola nútená pár záležitostí vysvetľovať. Nedávno mohli ostať Slováci poriadne zaskočení, keď sa známa osobnosť objavila v reklame na kávu, okamžite sa to totiž javilo ako škandalózne porušenie prísnych zákonov.

Liberálne orientovaná politička už neraz dokázala, že sa štandardných vládnych postupov úzkostlivo držať nebude. Po tom, ako predviedla cestovanie hromadnou dopravou s kúpou lístka či neplánovane prijala na palubu vládneho špeciálu cudzích pasažierov, musela znovu objasňovať veľmi citlivú záležitosť.

Zuzana Čaputová

Tvár Zuzany Čaputovej sa totiž stala súčasťou reklamy na spoločnosť zaoberajúcu sa predajom kávy. ,,Aj pani prezidentka si užíva pohodovú atmosféru v Coffeshop Company. A kávička pritom nesmie chýbať,” znie opis fotografie, kde si vysoko postavená žena vychutnáva nápoj s logom spomínanej firmy.

Zákon hovorí jasnou rečou

Podozrivý marketingový ťah ihneď pobúril kompetentných, ktorí pani prezidentku upodozrievali z vážneho porušenia zákona, za aké by jej dokonca hrozili sankcie. Hlava štátu má totiž prísne zakázané využívať akékoľvek osobné údaje na reklamné či marketingové účely. Záhadný incident sa ale rýchlo vysvetlil, keďže spoločnosť fotografiu uverejnila bez dovolenia povolanej osoby.

„Spoločnosť fotografiu použila svojvoľne, bez vedomia pani prezidentky. Bola upovedomená, aby ju ďalej vo svojej komunikácii nepoužívala a stiahla ju. Veríme, že v budúcnosti sa takémuto konaniu vyvaruje,“ priblížil hovorca pani prezidentky, dodávajúc, že snímka, ktorá vznikla ešte počas predvolebnej kampane, bola po pár hodinách z internetu stiahnutá, čím sa jeho slová len potvrdili.

Zuzana Čaputová

Zdroj: Topky.sk | Foto: Facebook/Coffeshop Company Slovensko, Zuzana Čaputová