Už štvrť storočie sme každý rok svedkami prestížnej súťaže Miss Slovensko, kde sa vo finále o korunku krásy uchádza 12 tých najočarujúcejších a najsympatickejších mladých žien z celého Slovenska. Hoci sa tento rok nablýskaná šou z dôvodu opatrení voči šíriacemu sa vírusu nevysielala v plánovanom termíne, súboj tucta slečien o titul Kráľovnej krásy 2020 si budeme môcť naplno vychutnať toto leto.

Ak by náhodou niekomu napadalo, že ide len o nezmyselné promenádovanie sa v plavkách, je na omyle. Súťaž Miss Slovensko je totiž už dlhú dobu spojená s pomocou tým, ktorí ju naozaj potrebujú, a tak sa projekt uberá zmysluplnejším smerom pre celú našu spoločnosť. „Dôkazom toho sú projekty, ktoré boli organizátormi a hlasujúcimi divákmi podporené – detské domovy na Slovensku, detské onkologické a kardiologické oddelenia, Deň narcisov, Týždeň modrého gombíka, podpora konkrétnym rodinám prostredníctvom Nadácie TV JOJ a projektu Srdce pre deti. V roku 2019 putoval výťažok z hlasovania o titul EVA Miss Sympatia občianskemu združeniu NÁRUČ Senior&Junior,“ uvádzajú organizátori na oficiálnej stránke súťaže.

Dievčatá sa pohybujú vo vekovom rozpätí 18 až 23 rokov, pričom poradové čísla slečny dostali ako obvykle na základe ich výšky. Nádherné portréty, na ktoré sme si museli počkať o pár mesiacov dlhšie, má na svedomí skvelý fotograf a umelec Lukáš Kimlička.

Pozrite si výber 12-tich finalistiek Miss Slovensko, z ktorých jedna sa už 14. augusta bude pýšiť korunkou krásy za rok 2020. Okrem vecných cien sa víťazkám otvárajú dvere aj na svetová súťaže – MISS WORLD, MISS INTERNATIONAL a MISS SUPRANATIONAL.

1. Natália Vohláriková

Šitnava, 18 rokov

2. Kristína Víglaská

Zvolen, 20 rokov

3. Kristína Kramárová

Trenčín, 23 rokov

4. Lucia Jesenská

Vrútky, 18 rokov

5. Melanie Theresa Beňková

Borský Mikuláš, 19 rokov

6. Ivana Zvaríková

Banská Bystrica, 19 rokov

7. Natália Lopašovská

Sereď, 21 rokov

8. Leona Novoberdaliu

Bratislava, 22 rokov

9. Vanessa Šabíková

Hronský Beňadikt, 20 rokov

10. Alexandra Svrčková

Prievidza, 20 rokov

11. Viktória Špotáková

Marianka, 20 rokov

12. Viktória Podmanická

Banská Bystrica, 18 rokov

Foto/Zdroj: miss-slovensko.sk, Instagram/kristina_viglanska