Osud si nevyberá, a tak hádže polená pod nohy i nevinným mladým ľuďom. V kritickej situácii sa aktuálne nachádza aj Tomáško, ktorý súrne potrebuje krvné doštičky. Ak môžete, pomôžte!

Facebookom sa šíri príspevok skupiny Som darca krvi, ktorá prosí ľudí o pomoc pre 16-ročného Tomáša. Mladý chlapec je onkologickým pacientom a v boji so svojou chorobou potrebuje súrne krvné doštičky – trombocyty krvnej skupiny B Rh. negatív.

Podmienkou však je darovanie trombocytov priamo v NTS v Banskej Bystrici, kde sa aktuálne Tomáš Ďuraj nachádza na detskej onkológii. Ako sa v príspevku píše – preferovaní sú muži. Ak by vám ale v pomoci bránil strach, jeden z komentárov pod výzvou ľudí informuje, ako proces prebieha. “Všetko sa dá absolvovať v jeden deň a prebieha to tak, že z jednej ruky berú krv, z ktorej sa odoberú trombocyty a do druhej vám ide tá krv naspäť,” píše Erika P.

Ak je teda vo vašich silách, aby ste Tomášovi pomohli, bude vám určite nesmierne vďačný. Pokiaľ nie ste vhodným darcom vy, stačí, že výzvu posuniete ďalej, aby sa dostala k čo najviac ľuďom. Ďakujeme!

Zdroj: Facebook/Som darca krvi | Foto: depositphotos.com