20. januára prežili Bošeľovci doslova peklo na zemi. Z toho, čo spoločnými silami budovali dlhých 18 rokov, zrazu neostalo vôbec nič. Ich dom v Môlči pri Banskej Bystrici totiž pohltil požiar, a to natoľko, že bude musieť byť pravdepodobne zdemolovaný. Všetci rodinní príslušníci a známi tak prosia Slovákov o pomoc.

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch – pomôžme Bošeľovcom! Tak znie názov zbierky pre Miriam a Roba, ktorým začiatkom tohto týždňa zhorel dom, pričom sa doňho nasťahovali iba pred pár mesiacmi.

Manželia si 18 rokov opravovali dom v Môlči pri Banskej Bystrici, v rámci čoho si minulý rok zobrali úver, aby si mohli dať urobiť novú strechu a podkrovie. Napriek tomu, že úpravy ešte neboli finálne, dvojica v domčeku začala bývať. Namiesto radosti z nového domova však rodina aktuálne prežíva veľký žiaľ.

Čo nezničil požiar, zničila voda

20. januára pred štvrtou hodinou ráno sa pravdepodobne od komína chytila strecha. V tom čase sa vo vnútri nachádzala spiaca majiteľka Miriam, ktorú našťastie štipľavý dym zobudil. Po tom, ako vybehla z domu, okamžite zavolala na pomoc hasičov.

,,Keď dorazili na miesto, strecha bola v plameňoch. Na mieste zasahovalo 13 hasičov z Banskej Bystrice a Zvolena. Tí museli strechu rodinného domu rozpíliť, aby sa dostali k jednotlivým ohniskám požiaru. Zásahom je zničený celý dom a nie je obývateľný, pravdepodobne pomôže iba demolácia. Čo nezničil požiar, zničila voda,” píše sa na stránke Ľudia Ľuďom, prostredníctvom ktorej sa teraz rodine snažia pomôcť ich blízki či mnohí neznámi.

,,V tomto dome som aj ja s bratom žil skoro 5 rokov. Založili sme tu skupinu Čendeš a skúšali aj so skupinou Slovak Tango. Nahrali tu naše prvé nahrávky a stretávali sa s kamarátmi a hudobníkmi zo širokého okolia. Dnes je to už minulosť. Z domu nezostalo prakticky nič. Prístavba a strecha bola čerstvo nová. Spolu s domom zhorela aj všetka otcova stavebná technika a po uhasení sa vytopil a znehodnotil zvyšok domu, spotrebičov a iných vecí. Ak môžte, prosím zdieľajte. Ďakujeme za akúkoľvek pomoc,” napísal na svoj Facebook René, jeden zo synov užialených manželov. ,,Viem, že moji rodičia by nechceli zaťažovať iných ľudí, každopádne je tu možnosť, ako im pomôcť. Ďakujem všetkým…,” k verejnosti sa prihovoril aj brat Robo.

V mene Bošeľovcov tak prosíme všetky dobré duše, aby v sebe našli pocit spolupatričnosti a súcitu a v rámci svojich finančných možností manželom pomohli na štart k obnove domu a splateniu úveru, nakoľko im po požiari neostalo vôbec nič. Pomôžme im vyhrabať sa z popola.

Bošeľovcom môžete pomôcť — TU —

Zdroj: Ludialudom.sk, Slovakwoman.sk, Facebook/René Bošeľa, Robo Bošeľa | Foto: Ludialudom.sk