Na stránke slovenskej polície sa pravidelne objavujú videá, v ktorých policajti radia ľuďom, ako sa majú zachovať v rôznych situáciách. Niekedy sú poučné, niekedy menej, no keď je človek v núdzi, každá rada je dobrá.

V týchto dňoch, pri príležitosti medzinárodného dňa boja proti násiliu páchaného na ženách (25.11.), prichádzajú muži zákona prostredníctvom série videí s radami, ako sa má žena zachovať v prípade, že je týraná, pričom apelujú na ľudí, aby voči tejto problematike neboli ľahostajní. „Vyzývame všetky týrané ženy, aby si nenechávali svoje problémy pre seba. Nie sú v tom samé, nie sú jediné, ktoré sa stali obeťami, väzenkyňami vo vlastnej domácnosti. Choďte na políciu, zdôverte sa svojim blízkym, ktorým dôverujete. Konajte!“ prihovára sa polícia SR.

Ukážka jedného z 5-tich videí

Reakcie občanov sú ale, mierne povedané, rozpačité – s prácou slovenských policajtov týrané ženy spokojné nie sú a nielen ony. V komentároch totiž opisujú skúsenosti, kedy bolo týranie kvalifikované „iba“ ako priestupok. Šátu zase vyčítajú, že im neponúka reálne možnosti: „Za totáča každá fabrika mala ubytovňu, kde sa pre týranú ženu vždy našla izba. Teraz má akú možnosť?“ znie jedna z reakcií.

Ďalší komentár sa týka celkom konkrétneho prípadu týranej ženy z Humenného, ktorá podľa jej slov nebola zavolaná na výsluch ani tri mesiace po podaní trestného oznámenia len preto, že policajti dotyčného pána poznajú.

V komentároch k videám sa objavujú ďalšie a ďalšie svedectvá a skúsenosti s prácou policajtov. Hovoria o nekonečnom kolotoči trestných oznámení, bitiek, spamätávaní sa obetí z otrasných skutkov, hľadaní svedkov, dokazovania a ďalších trestných oznámení. Ženy tak v spolupráci s políciou východisko nevidia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Ku kritike sa pridali aj muži, konkrétne „otcovia.sk“, ktorí polícii vyčítajú, že sa zameriava na ženy a násilie páchané na mužoch sa podceňuje.

Napriek rôznym názorom si ale polícia Slovenskej republiky za osvetu, ktorú šíri, zaslúži poďakovanie. Budeme jej teda držať palce, aby s rovnakým odhodlaním riešila aj všetky reálne prípady týrania kohokoľvek kýmkoľvek.

Zdroj: facebook.com/policiaslovakia | Foto: facebook.com/policiaslovakia, depositphotos.com