Zúfalstvo, plač, strach. Aj takto by sa dala zhrnúť situácia, kvôli ktorej vytočil nemenovaný muž núdzovú linku, aby prišla ,,zachrániť” obyvateľov susednej domácnosti. To, čo sa však naskytlo policajnej hliadke, neočakával nikto z prítomných.

Starší ľudia vnímajú niektoré situácie či udalosti omnoho citlivejšie ako ktokoľvek iný. Hliadka, ktorá bola privolaná ustráchanými susedmi do jedného z bytov sa dostala k páru, ktorý sa priznal, že u nich prebehla menšia hádka. 94-ročný muž a jeho o päť rokov mladšia manželka sa pohádali z dôvodu, že ženu rozrušili príbehy o vojne, ktoré boli odvysielané v televízií. Keď začala zúfalo plakať, chladným to nenechalo ani jej manžela, ktorý bol zdrvený z jej žiaľu a rozplakal sa taktiež. Policajtom sa tak naskytol pohľad na dve skormútené duše, ktoré len potrebovali povzbudenie. Ako sa uvádza v správe, ktorú polícia zverejnila na Facebooku: ,,Život nie je vždy ľahký. Zvlášť, keď je mesto prázdne a susedia sú preč na dovolenke. Niekedy osamelosť spustí plač. Niekedy je to ako letná búrka. Prichádza náhle a prebehne rýchlo. Jole a Michele milujú jeden druhého. Ale keď je samota záťažou na srdci, môže sa stať, že sa stratí nádej. Môže sa stať, ako v tomto okamihu, že začnete vo svojom zúfalstve kričať tak nahlas, že v konečnom dôsledku niekto zavolá štátnu políciu.”

Štyria policajti mestskej hliadky, ktorí boli privolaní do bytu manželov vedeli, že základom pre ich upokojenie je navodenie príjemnej atmosféry. Manželskému páru, ktorí je spolu už úctyhodných 70 rokov uvarili cestoviny, ktoré im doslova pohladili dušu. Ako uzatvára policajná správa: ,,Použili suroviny, ktoré našli – špagety, maslo, syr a ďalšie vzácnu ingredienciu: ľudskosť. … Dvojica sa najedla s chuťou.”

Foto/Zdroj: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)