Dostali ste sa do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na koronavírus a hodláte sa zatvoriť doma na nasledujúcich desať dní? Toto pravidlo od pondelka 8. februára stráca platnosť, keďže vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR hovorí o nových stanovách.

Dátum 8. február je pre mnohých Slovákov kľúčovým, nakoľko sa nielenže spúšťa covid automat a otvárajú sa školské zariadenia, ale taktiež sa upravuje vyhláška, týkajúca sa povinnosti domácej izolácie.

Ešte donedávna nám na “čakaciu lehotu” stačilo 10 dní s absolvovaním testu na piaty deň. Po novom je už potrebné dodržiavať predĺženú 14-dňovú karanténu, pričom k absolvovaniu PCR testu sa bude pristupovať najskôr na ôsmy deň od potvrdeného kontaktu s nakazeným.

Doba izolácie musí byť zachovaná aj v prípade, že podozrivému jednotlivcovi vyjde negatívny výsledok. Výnimku majú len ľudia, ktorí prekonali ochorenie Covid-19 v uplynulých troch mesiacoch, avšak len pokiaľ sa u nich znovu nevyskytnú nové symptómy možného opätovného návratu diagnózy.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Ta3.com | Foto: Instagram/ministerstvo_zdravotnictva_sr